Krnovská cvičitelka se během své přednášky představila účastníkům také jako odbornice na správné držení těla. Poradila, jak pomocí jednoduchých cviků předcházet problémům, ale také jak ulevit tělu, když už nás něco bolí třeba po jednostranné zátěži. Díky praktickým ukázkám občané zjistili, čeho se vyvarovat při práci na zahrádce, jak správně sedět nebo jak by se měly zvedat těžké předměty, aby při tom zbytečně netrpěla záda.

„Správným pohybem se zabývám celý život, proto jsem chtěla účastníkům něco říct o správném držení těla a o pohybu, který neublíží. Především jsem je chtěla naučit několik jednoduchých fint, které mají vést k tomu, aby správně seděli, chodili nebo prováděli běžné úkony. Kdo mě zná, musel předem počítat s tím, že na mé přednášce se nebude jen sedět, ale že se budeme společně hýbat," shrnula náplň přednášky Jaroslava Valerová.

Koncem března se v rámci této kampaně uskutečnilo také na Ježníku putování po studánkách pro děti, které se vydaly za legendami krnovských loupežníků. Kromě úkolů je čekalo i setkání se samotným vůdcem loupežníků, proradným Zachariášem Hunzachesem, který podle pověstí řádil na Šelenburku. Cílem kampaně je propagovat principy udržitelného rozvoje, zapojovat veřejnost do rozhodovacích procesů a podporovat zdravý životní styl obyvatel Krnova.

„Po celý rok budou probíhat jak tradiční akce, mezi něž patří jarmark ke Dni Země, Dětské slyšení, Krnovská padesátka, červnové dopoledne v Městském parku pro nejmenší nebo Týden mobility, tak jednotlivé besedy, soutěže nebo přednášky, například z ornitologie nebo o nutnosti pohybu. A třeba příznivci nordic walkingu neboli chůze s hůlkami se mohou těšit na instruktážní víkend," uvedla koordinátorka kampaně Jana Vágnerová z odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově.