Gastrovečery se konají v rámci akce Jak šmakuje Moravskoslezsko. Labužníci se mohou těšit na čtyřchodové degustační menu prošpikované kulinářskou show mistra kuchaře Roberta Zatloukala, vítěze televizní kuchařské soutěže Na nože.

„Hledání tradičních jídel našeho kraje je díky historickým událostem a úrodnosti kraje, kde rostou jen brambory, len a kamení, téměř nadlidský výkon. Můžeme vycházet jen z dochovaných receptů našich předků, kteří dokázali to málo, co se zde urodilo, proměnit v kulinářské skvosty. Loni jsme se zapojili do projektu Jak šmakuje Moravskoslezsko, který realizuje Moravskoslezký kraj.

Cílem projektu je sběr tradičních receptů a návrat těchto jídel do restaurací, což nám velmi pomáhá při výběru tradičních pokrmů do jídelního lístku," popsala důvody pro zapojení do projektu Renáta Polišenská, manažerka Hotelu Slunce v Rýmařově.

Gastrovečer začíná v rýmařovském hotelu v pátek v 18 hodin. Labužníci mohou ochutnat jednotlivé chody nebo celé čtyřchodové degustační menu, které bude složeno z receptů z kuchařek Jak šmakuje Moravskoslezsko. „Degustační menu bude odtajněno až v pátek v průběhu gastrovečera, ale můžeme prozradit, že bude korespondovat s jarní sezonou a především naším regionem.

Hlavním „špekem" pátečního večera bude mistr kuchař Robert Zatloukal, který se bude na přípravě menu podílet, a také nás provede celým gastrovečerem. Jeho kuchařské umění i humor budou velmi příjemným osvěžením večera. V rámci večera se budou moci návštěvníci zapojit také do soutěže a vítězové získají kuchařku Jak šmakuje Moravskoslezsko," dodala Renáta Polišenská.

Podobný průběh bude mít kulinářská akce v sobotu v restauraci Kopřivná v Malé Morávce, tady večer bohatý na vůně a chutě lákavých pokrmů začíná v 19 hodin. I zde vše půjde podle taktovky mistra kuchaře Roberta Zatloukala.