Velcí i malí návštěvníci se mohou setkat se spoustou známých postaviček z večerníčků i krátkých filmů pro děti a mládež, od čtyřicátých let minulého století až po současnost. V první části výstavy jsou připraveny interaktivní dílny pro všechny zvídavé a zvědavé, návštěvníci se zde dozví, jak se večerníček vyrábí.

Mohou si vyzkoušet roli televizního moderátora před opravdovou kamerou s monitory, pohrát si s loutkami, vyzkoušet si jak fungují různá ruchadla k ozvučení filmu, připraveno bude pohádkové pexeso a na velké diváky čeká stručný průvodce dějinami filmu.

Druhou část výstavy provázejí ukázky pracoviště animátora a originální loutky ze sbírek Ateliérů Bonton Zlín. Současná tvorba je zastoupena postavičkami Pata a Mata spolu s velkým množstvím originálních rekvizit z oblíbeného seriálu A je to.

Dále návštěvníci mohou zavzpomínat na neméně známé králíky z klobouku kouzelníka Pokustóna nebo na Boba a Bobka. Uvidí zde zejména scénáře, rozkresy a další dokumenty z tvorby večerníčků. Pro základní a střední školy nabízí Muzeum Bruntál komentovanou prohlídku výstavy s výkladem historie animovaného filmu a promítáním DVD.