V listopadu 1989 jsme si přáli návrat demokracie a soukromého podnikání. Také za soukromou zmrzlinu vděčíme sametové revoluci.

Zmrzlinářské podnikání Tess Gemelová spočívá v tom, že nabízí pouze jeden druh zmrzliny, ale zato vymazlený k dokonalosti po chuťové i estetické stránce. Na státní svátek 17. listopadu namíchala speciální podzimní zmrzlinu s příchutí dýně hokaido.

Lichnovské muzeum vidlí - ilustrační foto.
V Lichnovském Muzeu vidlí čepují tekuté Vidle

Výtvarnice a tatérka Tess Gemelová se přesně před rokem v listopadu 2020 doslala k nabídce koupit starší dodávku. Protože se v době lockdownu nemohla věnovat své profesi, napadlo ji dodávku s podporou rodiny přestavět na pojízdný zmrzlinářský krámek. Na předchozí brigádě totiž s překvapením zjistila, že ji zmrzlina nejen chutná, ale také ohromně baví.

Znáte dýňovou zmrzlinu z Lichnova?Znáte dýňovou zmrzlinu z Lichnova?Zdroj: Tess GemelováZačala ladit barvy kornoutů a zmrzlin, testovat různé techniky zdobení a dochucování. Své výtvarně pojaté zmrzlinky fotografovala a umísťovala na facebooku, takže se na Krnovsku brzy rozkřiklo, že kdo chce vidět pořádnou zmrzlinu, musí do fronty do Lichnova.

Zmrzlinářka Tess Gemelová otevřela krámek v době, kdy po dlouhé zimě přišly první teplé dny a lidé se po dlouhém lockdownu potřebovali nadechnout čerstvého vzduchu. V květnu 2021 byla lichnovská zmrzlina něco nového a neokoukaného. Zajímavé je, že lichnovská zmrzlina se neomrzela ani přes léto.

K Lichnovu  (Lichten) patří také místní část Dubnice  (Taubnitz).
Putování po Bruntálsku. Dnes v Lichnově, obci s českou i německou historií

Sychravé podzimní dny ukázaly, že zájem o zmrzlinu není limitován dokonce ani teplým počasím. Tess Gemelová totiž připravila speciální zimní edici zmrzliny pro zahřátí.

Takže 17. listopadu mají v Lichnově na programu zmrzlinu Pumpkin Hokaido. O víkendu 20. a 21. listopadu Tess točí povidla se skořicí a smetanou. Velkým finále zimních zmrzlin bude 27. a 28. 11. vaječný likér se skořicí.

Lidé přijíždí do Lichnova vystát frontu na zmrzlinu Tess Gemelové. Tatérka a výtvarnice se kvůli lockdownu rekvalifikovala na zmrzlinářku. Květen 2021.
Podívejte se, na zmrzlinu do vsi na Bruntálsko jezdí davy! Tess točí návykovou

Udělat si výlet do Lichnova a vystát tam frontu u zmrzlinového stánku se už pomalu stává celoroční aktivitou.