Stala se autorkou dětských pohádek „Brok, Flek a strašidla“. Knihu sestavila z příběhů, které vymýšlela pro své děti, když ještě chodily do školky. Děti byly jejími prvními kritiky. Občas se dokonce stalo, že Monika Zoubková na přání dětí musela něco v pohádkových příbězích změnit.

Kmotrou knihy  „Brok, Flek a strašidla“ se stala legendární česká herečka Iva Janžurová, se kterou se Zoubková poprvé setkala právě v Krnově. Shodou okolností její sestra Hana Zoubková (provdaná Blažková) před mnoha lety jako studentka kolportovala Region – Krnovské noviny a později s Regionem externě spolupracovala také jako redaktorka.

Když přijela do Krnova Iva Janžurová, sestry Hanka a Monika se odhodlaly zaklepat na její divadelní šatnu. Hanka se chtěla stát novinářkou, a Monika už tehdy uvažovala o herectví, tak šly spolu.

Na tuto úsměvnou historku se samozřejmě vzpomínalo také na křtu knihy „Brok, Flek a strašidla“. Jak mladičké sestry „redaktorka a herečka“ přišly v Krnově pořádat Ivu Janžurovou o rozhovor pro Region Krnovské noviny. Když Iva Janžurová poprvé uviděla děvčata ve dveřích, v první reakci spontánně vyjekla: „Jéé, dvě zrzky!“ Byla k Hance a Monice vlídná, a rozhovor jim poskytla.

Kdo mohl tehdy v šatně krnovského divadla tušit, že za pár let se herečky Iva Janžurová a Monika Zoubková setkají před kamerou jako kolegyně při natáčení Nemocnice na kraji města. Za dalších pár let se setkaly v divadelní kavárně Divadla v Celetné znovu. Janžurová jako kmotra nové knihy a Zoubková jako začínající spisovatelka pohádek.