Jednotka sboru dobrovolných hasičů Bruntál a pracovníci Technických služeb Bruntál postupně likvidují následky. Protože je to práce velmi náročná a zdlouhavá, může jejich likvidace trvat podle odhadu úředníků města i dva týdny.

Vítr shazoval elektrické vedení a vyvracel stromy také v Bruntálu. Nejhůř byly zasažený Městský park. Největší lípa se vyvrátila přes plot na hospodu Roští.
Vichr vyvracel stromy, ničil střechy a „bral“ lidem elektřinu

„Proto upozorňujeme občany města, že v tomto období může být pohyb kolem stromů nebezpečný, obzvlášť v městských parcích na ulici Kavalcova, Brožíkova, Riegrův sad a dále v lipové aleji na Uhlířský vrch. Současně vyzýváme občany města, aby podceňováním tohoto rizika neztěžovali likvidační práce,“ obrátili se s výzvou k veřejnosti pracovníci bruntálské radnice.

Současně upozornili, že opatrnost bude na místě delší dobu. „Občany města mohou ještě dlouhé týdny ohrožovat visící ulámané větve v korunách stromů, které vlastní jiný majitel, než město Bruntál. Je třeba mít na paměti, že stromy mohou být i přes veškerou odbornou péči, v tomto čase nebezpečné,“ varovali ve své výstraze pracovníci bruntálské radnice.

Situace po vichřici v lesích nad Obornou na Bruntálsku:

Situace v Krnově: