Od května mají rodiče s dětmi v Krnově k dispozici zahrady školek v odpoledních hodinách a o víkendech. Návštěvníky zahrad u některých školek ale čekají určitá omezení.

„Týká se to mateřských škol na ulicích Karla Čapka a Jiráskova, kde v současné době probíhá zateplování objektů. Tyto zahrady by měly být pro veřejnost otevřeny až od června, v závislosti na rychlosti stavebních prací,“ uvedla Zlata Steuerová z oddělení školství na městském úřadě v Krnově.

„Také zahrada v mateřské škole Žižkova bude letos otevřena až později, a to od 10. května. Důvodem jsou úpravy průlezek,“ dodala Steuerová. V letních měsících se pro veřejnost uzavře zahrada mateřské školy na ulici Maxima Gorkého, kterou čeká rozsáhlá revitalizace. Ta bude hotová až v dubnu příštího roku.

Na zahradě pak přibudou dva domečky spojené průlezným tubusem, plno nových herních prvků ze dřeva, lavičky připomínající psa a kočičku, lanové atrakce, lezecký parkur, různá prohazovadla, malovací tabule, trampolínka a další hry pro děti. Chybět nebude ani nové pískoviště s bagry, stolečky a kyblíky. Projekt této Mateřské školy na Gorkého ulici nese název Cirkus.

Projekt Otevřené zahrady byl v Krnově zahájen v roce 2008 zpřístupněním zahrad čtyř mateřských škol, a postupně se k nim přidalo také zbývajících pět.

Cílem projektu je zajistit pro děti bezpečné hrací plochy a prostředí. Ne všichni rodiče totiž mají k dispozici vlastní zahrady a veřejné prostory jim nemusí vždy vyhovovat. Řada dětských hřišť a sportovišť ve městě, která v minulosti vznikala chaoticky a často bez souhlasu města Krnova jako majitele pozemků, totiž už dávno dosloužila, nevyhovuje současným normám a může být dětem i nebezpečná.

Tím, že město nabídlo rodičům s dětmi možnost využít hřiště v mateřských školách, mohlo začít s likvidací těch dětských hřišť a plácků, které byly nejvíce zdevastované a už téměř nevyužívané