Předpověď počasí na 1. Máje nevěštila nic dobrého, a také déšť, který se spustil už v noci, organizátorům Modrých slavností na pohodě nepřidal. Jako obvykle měli pro případ deště připravenou záložní variantu na zastřešené ploše krnovského kluziště, ale lidé byli z předchozích ročníků už zvyklí na koupaliště.

„Organizátoři už měli aparaturu připravenou na kluzišti, když konečně přestalo pršet. Ke koupališti směřovaly zástupy lidí a kolem desáté už čekali lidé pod pódiem na zahájení programu. V tu chvíli se ale teprve začínala stěhovat aparatura z kluziště.

Začalo se sice se zpožděním, ale nakonec se všechno vydařilo na výbornou,“ popsala náročné manévry krnovská starostka Renata Ramazanová, která se každoročně Modrých slavností účastní. Na koupaliště se vydal také bývalý starosta Krnova Josef Hercig, který rovněž patří k pravidelným návštěvníkům Modrých slavností.

Na koupališti vyhrávaly místní kapely jako Wagon, Hospital Dixie Band nebo Contract. Děti se zahřívaly pohybem na skákacím hradu i v různých soutěžích a na pódiu se střídala vystoupení tanečních souborů, které pracují pod Střediskem volného času Méďa a pod krnovskou ZUŠ. Hlavními hvězdami ale byli Ivan Mládek, nestárnoucí Jitka Zelenková a Jiří Zonyga.

Ramazanová: Jiřího Zonygu jsem dodnes neznala

„Překvapilo mě, jaký obrovský ohlas u publika měl koncert Jiřího Zonygy, protože mně osobně jeho jméno dosud nic neříkalo. Naštěstí nás, kteří nesledujeme televizní soutěže talentů, určitě rády poučí naše děti a babičky, které Jiřímu Zonygovi posílaly hlasy,“ dodala starostka Ramazanová.

Velmi příjemným překvapením byl také vynikající koncert půvabné Jitky Zelenkové, které by nikdo nehádal, že už jí pomalu táhne na šedesátku. Tato stálice českého popu po boku Karla Gotta se skupinou Ladislava Štaidla procestovala mnoho zemí, až se z vokalistky stala známá sólistka. Spolupracovala s fenomenálním klavíristou Rudolfem Roklem, Orchestrem Gustava Broma i s Big Bandem Felixe Slováčka.

Svůj talent prezentovala v televizních a rozhlasových pořadech, sbírala ocenění na domácích a zahraničních festivalech, sbírala ocenění poroty i přízeň publika. V posledních letech je zvána jako host do programu Heleny Vondráčkové a Karla Gotta. Také svým krnovským koncertem dokázala, že je stále ve výtečné pěvecké formě.