Od té doby, co hudební oddělení krnovské knihovny vede nadšený fanoušek a sběratel populární hudby Petr Munclinger, mají obdivovatelé různých hudebních žánrů spoustu možností, jak využít jeho znalostí a dostat se tak k dávno zapomenutým raritám.

Vedoucí hudebního oddělení se rozhodl tentokrát ponechat částečně výběr přímo na návštěvnících. Prostřednictvím webových stránek knihovny, facebooku nebo hlasovacích lístků, dostupných přímo v knihovně si mohou zvolit song na přání, ke kterému jim Petr Munclinger během zábavného večera pustí také kvalitní videoukázku na velkém plátně v příjemném prostředí podkrovní studovny.

„Chci, aby návštěvníci mohli sami utvářet scénář a během akce se pak mohli těšit na tu svoji písničku, kterou už třeba dlouho neslyšeli a nikdy k ní neviděli původní videoklip,“ uvedl Petr Munclinger. „Tématem jsou Hity zlaté éry MTV, za kterou jsou považována 80. – 90. léta.

Stanice MTV navíc začala vysílat 1. srpna 1981 a právě letos tedy oslavila 30 let své existence. To je také důvodem, proč jsem zvolil zrovna MTV,“ prozradil Munclinger. O výběru písniček z osmdesátých a devadesátých let mohou zájemci hlasovat do konce září, akce pak proběhne v říjnu.

Důraz by měli klást na pop music, ale Petr Munclinger se nebrání ani rockovým songům a jiným žánrům.