V Krnově budou dnes, ve středu 26. července ve 13 hodin mezi panelovými domy v ulicích Jesenická, Petrovická a Budovatelů otevřeny Hry na chodník.

„Her je více a protože ne vždy je zcela zřejmé, jak je hrát, přibude k nim cedule s návody. O tabuli se postará autorka projektu Hry na chodník Tereza Vašnovská, se kterou jsme společně připravili také slavnostní otevření hřiště. Děti budou mít možnost se blíže s hrami seznámit a za jejich splnění dostanou drobné odměny,“ řekl místostarosta Krnova Michal Brunclík.

Projekt, díky kterému se mění nevyužívané betonové nebo asfaltové plochy na dětská hřiště, se stal vítězem letošního 7. ročníku soutěže T-Mobile Rozjezdy v Moravskoslezském kraji. 

„Vytváříme pro děti znovu to, co nám samotným pomohlo prožít nezapomenutelné dětství prostor pro seznamování se, prostor pro kreativitu, lumpárny, zábavu i soutěživost. Proto jsme vymysleli více než dvacet her, které se vejdou na každý městský chodník a pomohou dětem rozvíjet logické myšlení, početní dovednosti, motoriku, fyzickou zdatnost a také sociální vazby,“ uvedla Tereza Vašnovská.

Úprava asfaltové plochy, na níž se objevily hrací plány, stála 180 tisíc korun. Na hřišti přibyly také nové herní prvky nerezová herní sestava pro děti do 15 let se šplhacími stěnami, lanovým žebříkem, lanem a hrazdami, která včetně dopadiště přišla město na 190 tisíc korun.

„Pokud se Hry na chodník na sídlišti osvědčí, bude je město aplikovat i na jiných místech,“ doplnila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Gabriela Mathiasová