Na děti zde čekala překážková dráha s nejrůznějšími úkoly, jako například skákání v pytlích, balancování na kládě nebo běh pozpátku.V cíli už samozřejmě čekaly sladké odměny. Rodiče zase mohli s krnovskými úředníky diskutovat o potřebě a vybavení dětských hřišť na celém území Krnova. Na území Krnova se v současnosti nachází na osmdesát veřejných hřišť, která se ale značně liší svou úrovní, vybavením i četností návštěvníků.
„S přísnými evropskými normami se stalo provozování dětských hřišť dost nákladnou záležitostí, takže je nejvyšší čas se zamyslet také nad tím, jak jsou krnovská hřiště využívaná. O některá hřiště veřejnost z různých důvodů ztrácí zájem a možná by bylo lépe je namísto opravování zrušit a ušetřené peníze přesunout na ta perspektivní. Zatím jsou to jen úvahy, do kterých chceme maximálně zapojit veřejnost,“ komentovala mapu se sítí krnovských hřišť Rostilava Rollerová, vedoucí odboru životního prostředí a členka Místní agendy 21.
Právě Místní agenda 21 pro Krnov stála před pěti lety u zrodu lesního hřiště v lomu pod Cvilínem. „K jeho plánování jsme si přizvali šest desítek dětí, které blízko lomu bydlí. Děti, rozdělené do skupinek, své nápady na využití plochy nakreslily a prezentovaly před ostatními na akci v červnu 2002. Jejich nápady pak posloužily architektu Petru Ondruškovi jako podklad pro projekt, který během let zrealizovala Lesní správa města Krnova. Náklady na vybudování hřiště byly tři sta tisíc korun,“ uvedla Rostislava Rollerová.
Podle tohoto lomu nad ulicí U Lazebníka se dokonce jmenuje hvězda soutěže Neafo, fotbalový tým SK Lom. „Bylo to jejich oblíbené místo, kam si chodili zahrát fotbálek, posedět u táboráku a dát si pivo. Už jsme se se zástupci fotbalistů bavili, jak se využívání lomu změní po otevření lesního hřiště. Došli jsme k závěru, že je tu dost místa, aby tu mohly fungovat různé aktivity vedle sebe,“ dodala Rollerová.