Hřiště už si přišly vyzkoušet i polské děti z partnerské mateřské školy v Hlubčicích. Slavnostní zahájení provozu na hřišti dětem zpestřil svou show také krnovský Elvis Pavel Pavlevský.

„Otevřením zahrady veřejnosti přispějeme ke smysluplnému trávení volného času dětí, které si zde mohou dopřát pohybu i poznávání," představila hřiště ředitelka školky na Žižkově ulici Milada Holinková a vysvětlila, proč nese název Nad zemí. Většina herních a sportovních prvků je totiž zaměřena na lezení.

Nabízí hry, které motivují děti nejen ke sportovním výkonům, ale také k nácviku obratnosti, rovnováhy, odvahy, odhadnutí vlastních možností a nastavení citu pro vlastní bezpečnost. Pro veřejnost bude zahrada i hřiště Nad zemí otevřena v pracovní dny od 16 do 19 hodin, o víkendu pak od 15 do 19 hodin.

„Během revitalizace byla zahrada zvětšena o čtyři sta metrů čtverečních. Došlo zde ke zrušení teras, výměně starých chodníků za nové a k různým stavebním úpravám, například k modulaci terénu. Do upravené zahrady byly umístěny desítky nových herních prvků, které, s ohledem na zaměření školy na sport a lezení, motivují děti k zajímavým výkonům.

Díky herním prvkům se děti mohou dostat například do korun stromů. Pohled z výšky se jim naskytne z uměle vytvořeného kopce s tunely a skluzavkami, z lezecké stěny nebo různých prolézaček, třeba ve tvaru žirafy. Je zde i několik lanových prvků. V enviromentální části zahrady vzniklo také broukoviště," vysvětlila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.