Jelikož na krnovském hřbitově chybí rozvod elektrické energie, není zavedení veřejného osvětlení tak snadný úkol, jak by se mohlo zdát. Proto Technické služby Krnov už uvažují o možnosti instalace lamp se solárním panelem.

Kromě rekonstrukce chodníků se letos na hřbitově neplánují jiné velké opravy, jen běžná údržba.

Na podzim bude mít hřbitov kompletně nové chodníky. K vloni opraveným šesti stem metrům přibude zbývajících devět set. Městskou zakázku na druhou etapu rekonstrukce chodníků na městském hřbitově získala firma EDS Trade, která ji zrealizuje za čtyři miliony korun bez DPH.

K předání staveniště dojde v pondělí 1. dubna, vše by mělo být hotovo do konce října.

Zatímco minulý rok dostaly nový povrch obvodové chodníky, letos to bude šest vnitřních větví. „Součástí druhé etapy bude také stavební úprava jedenáctimetrového chodníku k památníku druhé světové války a vybudování nového chodníku kolem urnového háje. Ten bude mít délku necelých třicet metrů,“ uvedla Zdena Šarmanová z odboru správy majetku města.

Čtvrtá třída, Mateřská škola Ve Svahu ve Vrbně pod Pradědem.
Předškoláci se představují: MŠ Ve svahu, Vrbno pod Pradědem

Hřbitovní chodníky, které jsou v současnosti ze štěrkodrti a místy je tvoří jen hlína s prorůstající trávou, dostanou povrch z žulového odseku. Budou tedy ze stejného materiálu jako již dříve opravené chodníky.

„Po ukončení první etapy jsme zaznamenali připomínky některých návštěvníků hřbitova na to, že se jim po nových chodnících nechodí dobře kvůli nerovnému povrchu. Materiál, který na doporučení komise pro architekturu a urbanismus vybrala tehdejší rada města, ale měnit nemůžeme,“ konstatovala Zdena Šarmanová.

V souvislosti s pracemi by měli nájemci hrobových míst u rekonstruovaných chodníků odstranit dlažbu nebo jiný materiál, který se nachází mezi chodníkem a hrobovým místem. V případě, že tak neučiní, může realizační firma tento materiál odstranit bez nároků na náhradu.

Krnované slaví hokejovou „porážku Rusáků“ na krnovském náměstí. Nad jejich hlavami z okna sovětského komitétu opatrně vykukuje postava ve vojenské uniformě.
Minulost, ze které mrazí: Krnov připomíná historickou hokejovou porážku Sovětů
Biskup Josef Schinzel je pochován v rodném Krasově. Autor publikace Jan Larisch se nesmířil s tím, aby odkaz osobností německé katolické komunity upadl v zapomnění.
Krasov si připomíná biskupa Josefa Schinzela, který mluvil česky i německy