Minulý víkend se na Sovinci odehrávala akce Škrhola a lotři ze mlýna. Prolínalo se v ní pásmo pohádek a pověstí s šermířskými show a ukázkami kovářského umění.

Na Hradě Sovinci chystají také na víkend ve dnech 26. a 27. června velkolepou událost pod názvem Páni ze Sovince. Zájemci se mohou těšit na rytířský turnaj, fakýrskou a ohňovou show, renesanční tance. Příběh nebývá moc komplikovaný, a můžete si být jisti, že vyústí v nejrůznější půtky a šarvátky na středověký způsob.

Následky ničivé smrště na Krnovsku, červen 2013.
OBRAZEM: Takto řádilo tornádo v Krnově před osmi lety

Účinkovat budou Perchty von Bladen, Sokolník Ondra, šermířská skupiny Memento mori, Bravo team Libora Olšana a Markus M. První červencový víkend na Sovinci patří desátému ročníku šperkařského jarmarku,

Rodiny z Moravskoslezského i Olomouckého kraje se o víkendech potkávají v kulisách středověkého hradu Sovinec, aby si neúnosné horko užili místo na koupališti na rozpálením hradním nádvoří. Nemůžeme se jim divit. Děti milují pohádky o Rumcajsovi, když jsou proložené spoustou soubojů v podání Šermířské a divadelní společnosti Fuente Ovejuna.

Také je v programu nezastupitelná pohádka o Kašpárkovi a čaroději, kterou předvedlo Divadélko Kašpárkův svět.

Grilovací sezona a astronomické léto začaly v Janově originálně. Setkáním sousedů u nového veřejného griloviště, které vyhráli v soutěži.
VIDEO: Janov vyhrál v soutěži veřejné griloviště

Do pohádky o veliké řepě zapojili herci také dětské diváky. Obdivné ovace sklízí fakír a žonglér Zdeněk Vlček, který divákům předvedl neuvěřitelné triky. Spíše na dospělé diváky byly zaměřené příběhy šermířské show Vagabundus, Diabolo a šermířská pověst Golem pražský. Na organizaci akce se podílel Sokolnický spolek Dědictví a Muzeum v Bruntále.