Vybudoval zde okázalé Slezské Versailles, kde hostil nejvýznamnější panovníky, umělce, filozofy a učence své doby. Diplomaticky se pohyboval mezi pruskými Hohenzollerny a rakouskými Habsburky a symbolizoval dobu mezi barokem a osvícenstvím.

Zámek Slezské Rudoltice se objevil také na webu České televize, a to v cyklu Náš venkov. Na celý díl se můžete podívat ZDE.

Bylo to pro kastelána příjemné překvapení, když se na zámku bez předchozího ohlášení objevila skutečná hraběnka Claudia Johanna von Polzer Hoditz und Wolframitz.

close Hraběnka Claudia Johanna von Polzer-Hoditz und Wolframitz s kastelánem zámku Slezské Rudoltice Tomášem Zembou. Kastelán při každé prohlídce vypráví návštěvníkům příběh rodu říšských hrabat z Hodic a Volframic. info Zdroj: obec Slezské Rudoltice zoom_in Je potomkem slavného rodu z Hodic a Volframic, který se z obyčejných vesnických zemanů během staletí vypracoval mezi příslušníky vyšší šlechty a získal titul říšských hrabat.

Fotogalerie: Zámek ve Slezských Rudolticích

„Krásný den ze zámku. Dnes jsme tu měli obzvlášť vzácnou návštěvu ,“ napsal včera kastelán Zemba k fotografii s hraběnkou.

Shodou okolností přijela v době, kdy řemeslníci na nádvoří zámku vyměňují nedůstojnou svařovanou bránu s drátěným sklem za vrata, která zapadají do památkového kontextu.