VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hotel Hubertus je minulostí, vzniká zcela nový Hubertus

Karlova Studánka /FOTOGALERIE/ - Hotel Hubertus v Karlově Studánce a Petrova Bouda v Krkonoších mají hodně společného. V obou případech legendární cenný historický objekt, který znal každý turista, zničil opakovaný požár.

3.8.2011
SDÍLEJ:

Výstavba nového domu s dvaatřiceti bytovými jednotkami, podzemními garážemi, restauracemi a drobnými provozovnami v přízemí probíhá v Karlově Studánce.Foto: DENÍK / Karel Janeček

Podvakrát vyhořelý chátrající hotel Hubertus dlouho kontrastoval s poetickou atmosférou lázeňské obce. Od požárů v letech 2000 a 2001 hyzdil Hubertus vzhled obce a rekonstrukci nebo hledání nějakého rozumného východiska dlouho znemožňovaly neshody tehdejších spolumajitelů.

Na rozdíl od Petrovy Boudy objekt hotelu Hubertus nikdy nebyl zapsán jako kulturní památka, nicméně to byla po architektonické stránce velmi cenná stavba a spadala do ochranného pásma vesnické památkové zóny. V roce 2007 bylo spáleniště Hubertusu prodáno v dražbě za devět milionů korun, což byl dvojnásobek vyvolávací ceny.

Nový majitel objektu na lukrativním místě, pražská firma Nemi, sice deklaroval, že zvažuje rekonstrukci nebo stavbu nového hotelu od základů, ale poměrně dlouho se nic nedělo. Bývalý hotel byl odstraněn při demoličních pracech, které probíhaly na přelomu let 2009 a 2010.

Turisté předpokládali, že památkáři, Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky i další instituce dohlížející na ráz krajiny, budou žádat postavení repliky objektu, a že blízkost prameniště zřídelní vody neumožní v těchto místech rozsáhlejší výkopové a stavební práce. Kdo ale přijel do Karlovy Studánky v červenci, nestačil se divit.

V místě, kde ještě nedávno bylo spáleniště hotelu Hubertus, spatřil jen hlubokou díru určenou pro stavbu domu s dvaatřiceti bytovými jednotkami a příslušenstvím. U parkoviště v horní části Karlovy Studánky vyhloubila bruntálská firma Czasch kráter a na jeho dně vznikají základy pro novostavbu bytového domu Hubertus.

V novém objektu má mimo třiceti dvou bytů vzniknout rovněž restaurace se zázemím v přízemí. Součástí stavby mají být podle stavebního povolení, vydaného vrbenským stavebním úřadem, také podzemní garáže pro budoucí majitele bytů, drobné provozovny a technické zázemí. Ti, kdo přijíždějí do Karlovy Studánky kvůli turistice by v současnosti měli raději zkusit zaparkovat v dolní části obce.

„Mohu potvrdit, že obzvláště o víkendech je s parkováním u horního parkoviště velký problém,“ řekl místostarosta obce Zdeněk Bartoněk. Podle předběžných informací jednatele investorské pražské firmy Nemi Zbyňka Cejnara jde zatím stavba plně podle plánu a výsledek v podobě novostavby určitě bude stát za to.

Dostavěno by mohlo být v prosinci příštího roku, a nebo v prvním čtvrtletí roku 2013. Práce jsou zatím ve fázi hloubení základů a výkopových prací pro spodní část stavby. Probíhají na pozemcích, na nichž kdysi stál hotel Hubertus. Společnost Nemi, s.r.o. z Prahy 4 počítá s tím, že tato stavba si vyžádá až stamilionové náklady.

Pro firmu Nemi je nový Hubertus první investice v Jeseníkách. Dosud podnikala hlavně v Lázních Libverda v severních Čechách. Investice společnosti Nemi bude největší, jaká byla realizována v Karlově Studánce od roku 1933. Tehdy byl v Karlově Studánce postaven lázeňský dům Libuše, a od té doby se zde žádná podobně rozsáhlá stavba nerealizovala. Až nyní vzniká srovnatelný nový Hubertus.

„Obec si velmi považuje přístupu a zodpovědnosti investora stavby, a to především majitele Alexandra Seidla a jednatele společnosti Zbyňka Cejnara,“ vyjádřil se již dříve k plánované stavbě Roman Reichl, starosta Karlovy Studánky. Obnovu hotelu s restaurací si v těchto místech přálo široké spektrum turistů a návštěvníků Karlovy Studánky.

Po projekční přípravě a složitém schvalovacím procesu kvůli umístění staveniště ve vesnické památkové zóně ve vnitřním lázeňském území a v chráněné krajinné oblasti vydal stavební povolení stavební úřad Města Vrbna pod Pradědem, který je pověřený i pro Karlovu Studánku. Architektonický návrh domu respektuje podle Jany Francové z odboru výstavby a životní prostředí vrbenské radnice historickou kontinuitu s objektem bývalého hotelu Hubertus, hlavně co do půdorysu.

I když jsou základy objektu oproti původnímu hotelu zvýšeny. Dům má být tvořen dvěma částmi propojenými v úrovni vstupního podlaží propojovacím traktem. „Bytový dům bude mít jedno podzemní podlaží, tři nadzemní podlaží a čtvrté podlaží podkrovní. V nově budovaném objektu bude například podzemní garáž v suterénu, restaurace, dva obchody a bufet v přízemí a v horních patrech byty,“ specifikovala detaily stavby Jana Francová.

Ke stavění v této lokalitě se přidala i obec Karlova Studánka, která vedle Hubertusu zrekonstruovala garáže a veřejné záchody. Dalo by se parafrázovat slova klasika: „Hubertus je mrtev, ať žije Hubertus“.

Autor: Karel Janeček

3.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr30 000 Kč

Strojní inženýři technologové, normovači Technolog svařování - specialista TPV. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Stará Ježnická 1, Technolog svařování - specialista TPV, výběrové řízení, Krnovské opravny a strojírny s.r.o., , Krnovské opravny a strojírny s.r.o., stabilní společnost působící na českém a zahraničním trhu, vypisuje výběrové řízení na pozici: technolog svařování - specialista TPV., , Hlavní výrobní program společnosti:, , " Výroba, rekonstrukce, modernizace a opravy osobních a nákladních železničních kolejových vozidel, " Výroba, rekonstrukce a modernizace tramvají, " Strojírenská výroba, , Požadujeme:, , Profil uchazeče:, , " VŠ vzdělání strojního zaměření, " Kvalifikace IWE/EWE výhodou, " Praxe na pozici svářečského dozoru výhodou, " Perfektní znalost čtení výkresové dokumentace, " Uživatelská znalost MS Office, " Základní znalost AJ, příp. NJ, " Fyzická a duševní způsobilost pro řízení motorových vozidel (ŘP sk. B), " Svědomitost, zodpovědnost, flexibilita , " Občanská a trestní bezúhonnost, , Od uchazeče se očekává:, , " Vykonávání činnosti svářečského dozoru ve smyslu norem EN 14731, EN 15085 a ISO 3834-2, " Zpracování technologických postupů pro výrobu a opravy svařenců, " Dobré schopnosti operativního řešení výrobních problémů, " Tvorba WPS, WPQR a další dokumentace spojené s procesem svařování, " Posuzování obchodních případů, komunikace se zákazníky, sledování platné legislativy, " Součinnost při výběru nových výrobních zařízení a produktů pro oblast svařování, " Spolupráce s ostatními pracovníky na plynulém chodu výrobního procesu a jeho optimalizace, , Nabízíme:, , " Plný pracovní úvazek, " Zajímavou a rozmanitou práci v perspektivní společnosti, " Možnost seberealizace, profesního růstu a dalšího vzdělávání, " Týden dovolené nad rámec zákona, " Odpovídající finanční ohodnocení, , Jiné sdělení:, , Žádosti o zařazení do výběrového řízení s profesním životopisem zasílejte na e-mail: valcisova@kos.cz , do 15. 3. 2018., , Místo výkonu práce: Krnov, Internetové stránky společnosti: www.kos.cz, , Z : 23.2.2018. Pracoviště: Krnovské opravny a strojírny s.r.o., Stará Ježnická, č.p. 1556, 794 01 Krnov 1. Informace: Šárka Valčišová, +420 554 605 409.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik26 000 Kč

Strojírenští technici technologové, normovači Technolog povrchových úprav a lepení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Krnovské opravny a strojírny s.r.o., stabilní společnost působící na českém a zahraničním trhu, vypisuje výběrové řízení na pozici technolog povrchových úprav a lepení., , Hlavní výrobní program společnosti:, , " Výroba, rekonstrukce, modernizace a opravy osobních a nákladních železničních kolejových vozidel, " Výroba, rekonstrukce a modernizace tramvají, " Strojírenská výroba, , Požadujeme:, , Profil uchazeče:, , " VŠ/SŠ vzdělání - korozní inženýrství nebo organická chemie, " Praxe na pozici technologa povrchových úprav výhodou , " Perfektní znalost čtení výkresové dokumentace, " NJ, příp. AJ na komunikativní úrovni výhodou, " Znalost práce s PC, MS Office, " Komunikativní a koordinační dovednosti, " Občanská a trestní bezúhonnost, " Fyzická a duševní způsobilost pro řízení motorových vozidel (ŘP sk. B), " Zodpovědnost, samostatnost, flexibilita, , Od uchazeče se očekává:, , " Zpracování technologických postupů pro povrchové úpravy a lepení ŽKV, " Nastudování předpisů pro opravy ŽKV, " Spolupráce s ostatními technology na plynulém chodu výrobního procesu a jeho optimalizace, " Zpracovávání podkladů poptávkových řízení, vč. veřejných zakázek, , , Nabízíme:, , " Plný pracovní úvazek, " Zajímavou a zodpovědnou práci v perspektivní společnosti, " Odpovídající finanční ohodnocení, " Možnost seberealizace, profesního růstu a dalšího vzdělávání, , Jiné sdělení:, , Žádosti o zařazení do výběrového řízení s profesním životopisem zasílejte na e-mail: valcisova@kos.cz do 15.3.2018., Místo výkonu práce: Krnov, Internetové stránky společnosti: www.kos.cz, , , Z : 1.2.2018. Pracoviště: Krnovské opravny a strojírny s.r.o., Stará Ježnická, č.p. 1556, 794 01 Krnov 1. Informace: Šárka Valčišová, +420 554 605 409.

539490 - Provozní zámečníci, údržbáři Elektrikář - údržbář.17 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Elektrikář - údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Červený dvůr 35, Požadujeme SOU/SŠ elektrotechnického zaměření, osvědčení dle vyhlášky 50/1978 § 6, pečlivost, odpovědnost, samostatnost., 5 dnů volna navíc, dotované stravování, příspěvek na penzijní pojištění, Zasílat životopis na e - mail : recepce@sticz.cz, Z : 8.6.2017 A : 27.7.2017 A : 4.10.2017. Pracoviště: S.t.i. cz s. r. o., Červený dvůr, č.p. 1129, 794 01 Krnov 1. Informace: Pracovník recepce, +420 554 684 011.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství13 000 Kč

Pomocní pracovníci v lesnictví a myslivosti Pomocný lesní dělník při čištění lesa. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : lesy na Jesenicku, práce v lese - čištění lesa, ožínání, nutný je ŘP sk. B, hlásit se na tel. č. 732 644 201 a domluvit si schůzku., Z : 16.2.2018. Pracoviště: Michaela medveďová - pracoviště, 793 84 Janov u Krnova. Informace: Karel Rakovský, +420 732 644 201.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do Vrbna pod Pradědem budou od soboty 10. 2. vypravovány olympijské vlaky, na které naváže bezplatná autobusová doprava do Malé Morávky. V sobotu 24. února tam pojede z Ostravy přímý vlak.

Krnovští radní nedali spolku peníze na mimořádný vlak

Sníh, vítr a volný prostor bez překážek jsou pro snowkiting ideální.
19

Meteorologové varují: Budou silnější mrazy. Teplota může klesnout i pod minus 30

Olympijský festival v Ostravě i na horách jde do finále

XXIII. zimní olympijské hry jdou do finále a s nimi i dění v Olympijském festivalu v Ostravě. Hned v sobotu ráno se další zlatou medailí fantasticky zapsala do historie sportu neuvěřitelná Ester Ledecká.

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká, 22letá česká reprezentantka, získala na zimních hrách v Pchjongčchangu své druhé zlato. Po šokujícím prvním místu ze super-G pro ni byla zlatá i druhá jihokorejská sobota. V paralelním obřím slalomu snowboardistek s přehledem porazila všechny své soupeřky a zařadila se mezi české olympijské legendy Věru Čáslavskou nebo Emila Zátopka.

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

Dara Kuźmic: Vnímám fotografii jako klenot

Fotografka Dara Kuźmic miluje například černobílou fotografii, detail a emoce. Fotografických ateliérů se v Třinci nachází několik. Takovou popularitu a především ohlas, jako fotografka Dara Kuźmic, má jen málokdo.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT