Okresní hospodářská komora (OHK) Bruntál má dnes 17 členů, mezi kterými jsou například firmy KOS, Kofola, Elfe, Behekov, Hobes nebo Alfachrom. Hospodářská komora slouží k tomu, aby firmy mohly definovat své společné zájmy a problémy.

Prostřednictvím OHK firmy mohou vzkázat zákonodárcům, jak jim legislativa usnadňuje nebo komplikuje podnikání.

Předseda OHK Bruntál Květoslav Bašista je přesvědčen, že pro efektivní fungování by se měl počet členů komory aspoň ztrojnásobit. Proto pozval do Krnova předsedu Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého, aby jeho úsilí podpořil.

Horizontář z kuchaře?

Květoslav Bašista v roce 1991 založil strojírenskou firmu Bašista, takže má s podnikáním bohaté zkušenosti. Vladimíru Dlouhému se pochlubil, že jeho firma dává práci sedmdesáti lidem a 95 procent produkce exportuje do zahraničí.

Aby vysvětlil, jak přesné výrobky v Krnově vznikají, představil Dlouhému dráty tažené za studena, které jsou tenké jako vlas.

„Do strojírenských firem nám úřady práce často posílají třeba zedníky nebo kuchaře přeškolené na horizontáře. Kdo tu profesi zná, mi jistě potvrdí, že i talentovaný strojař ji plně zvládne tak za pět let. Copak někoho bez praxe můžete pustit k mašině za dvanáct milionů?" popsal Květoslav Bašista zkušenost strojírenských firem z našeho regionu.

Diamantová profese

Květoslav Bašista uvedl konkrétní případ, kdy dokonce absolvent oboru obráběč kovů s maturitou svou nepozorností na stroji způsobil škodu za sto tisíc korun a další ztráty vznikly výpadkem výroby, než se stroj podařilo opravit.

„Vím, že horizontář je diamantová profese, podobně jako další strojírenské obory. Na úřadech práce jsem často slyšel argument: než nechat nezaměstnaného kuchaře na dávkách, tak to raději zkusíme s rekvalifikaci. Zda je to opravdu lepší řešení, toť otázka.

Je paradox, že v době, kdy firmy marně hledají kvalifikované pracovníky, současně roste počet dlouhodobě nezaměstnaných, kteří jsou na dávkách spokojeni a smířili se s tím, že jsou nezaměstnatelní," reagoval Vladimír Dlouhý a potvrdil, že také v jiných okresech už slyšel názor, že podobnými rekvalifikacemi si úřady práce vylepšují statistiky, ale pozitivní efekt v praxi není moc vidět.

Přetahují si odborníky

Květoslav Bašista potvrdil, že kvalifikovaní strojaři jsou tak nedostatková profese, že se firmy o ně často musí přetahovat. „Co chvíli u mě zaklepe některý zaměstnanec, že jinde dostal lepší nabídku. Je mi jasné, že kvalifikované zaměstnance je třeba ohodnotit," potvrdil Bašista.

„To, že na trhu práce chybí kvalifikovaná síla v takovém měřítku ukazuje, že zásadní změny jsou nutné také v oblasti vzdělávání," doplnil Dlouhý.

Další zajímavou zkušeností z praxe je to, že při nákupu nových strojů už firmy hledí nejen na pořizovací cenu, ale také na dostupnost servisu v případě oprav. „Nakupujeme stroje různých výrobců, ale po zkušenostech s dobou oprav a dostupností servisu dáváme čím dál častěji přednost českým firmám," konstatoval Květoslav Bašista a sklidil za to od Vladimíra Dlouhého uznání.

„To děláte dobře, protože současně tím nákupem podporujete firmy, které tu platí daně i sociální odvody a dávají lidem práci," uzavřel Dlouhý.