O služby horských lázní je zájem. V porovnání s rokem 2018 vzrostl počet ubytovaných hostů o 15 procent.

„Těší mě, že o nejvýše položené lázně v naší republice je zájem. V roce 2019 jsme přijali více pacientů. Stejně jako v předchozích letech jsme ale přes 700 lázeňských návrhů museli odmítnout. Většinou z kapacitních důvodů,“ konstatoval ředitel lázní Jan Poštulka.

Lázně ubytovaly přes deset tisíc hostů. Z toho bylo do lázní přijato 3207 pacientů na lázeňskou léčbu a 7175 jako rekreační klientelu. Zájem o lázně se pozitivně projevuje v oblasti tržeb. Jejich růst lázně odhadují okolo 16 procent. Odhadovaný výsledek hospodaření bude, i přes nárůst osobních nákladů a investice podniku, kladný. Odhaduje se okolo šesti milionů korun.

Z pohledu významných investic stojí za zmínku nákup kombinovaného přístroje pro rehabilitační ambulanci nebo nákup přístrojového vybavení pro podávání hlavních jídel bufetovou formou. Jde o samoobslužný systém švédských stolů.

Další investice okolo pěti milionů korun částečně zasáhne i do příštího roku. Jde například o obměnu sprchových koutů v lázeňském domě U Lesa či obměnu vybavení v lázeňském domě Slezský dům.

„Naším cílem je zkvalitňovat péči a služby pro všechny návštěvníky lázní. Prioritou plánu investic pro příští rok tak bude péče o přírodní léčivý zdroj. Konkrétně se plánuje oprava vedení minerální vody a vodního náhonu a další zkvalitňování ubytovacích služeb,“ uvedl ředitel lázní Jan Poštulka.

Návštěvníci Karlovy studánky se mohou i letos těšit na zajímavé akce a bohatý kulturní program. Už dobře vědí, jak funguje oblíbený Lázeňský jarmark, charitativní pochod Nordic walking nebo Gastrofestival.

Andrea Martínková