Místem k relaxaci mohou být i koupaliště, která nabízejí osvěžení ve vodě, odpočinek, ale také zábavu. Krnovské koupaliště nabízí svým návštěvníkům osvěžení ve vodě, jejíž teplota se neustále pohybuje mezi jednadvaceti až třiadvaceti stupni. „Kvalita vody je velmi dobrá, odpovídá vyhlášce ministerstva zdravotnictví pro provoz veřejných krytých a letních bazénů. Úroveň vody navíc pravidelně kontrolujeme,“ uvedl Vladislav Skopal, vedoucí sportovních zařízení.

V tropických teplotách, které na našem území panovaly v minulých dnech, zaznamenali zaměstnanci koupaliště rekordní návštěvnost, která dosáhla až osmnácti set osob. Vysoký počet lidí ale ne každému vyhovoval. Některým lidem se nelíbilo, že se na místě přes velké množství dek nedalo chodit, neměli žádné soukromí a stáli dlouhé fronty u stánků s jídlem. Pro většinu návštěvníků ale tento fakt nepředstavoval žádný problém.

„Na koupališti jsem spokojená se vším všudy,“ řekla jedna z pravidelných návštěvnic Lucie Starobová. Kromě koupání nabízí krnovské koupaliště i další možnosti aktivního odpočinku. Zájemci si mohou zahrát minigolf, plážový volejbal a děti mohou dovádět v dětském koutku na pískovišti nebo skluzavkách či se osvěžit v brouzdališti. Posilnit se lze v občerstvení nebo tropical baru, rychlá jídla ale nabízí také mobilní stánek.

Velmi dobrou úroveň vody má i koupaliště ve Městě Albrechticích. Teplota vody se udržuje pomocí solárního ohřevu a s žádnými problémy s hygienou se albrechtičtí ještě nesetkali. Vzhledem k tomu, že koupaliště je jedním z mála na Albrechticku, sjíždějí se sem lidé z širokého okolí. Této skutečnosti odpovídá i kapacita areálu, který může navštívit najednou i několik set lidí. Koupaliště nabízí také celou řadu sportovních aktivit od plážového volejbalu či nohejbalu až po kuželky a stolní tenis. Rodiče s dětmi, kteří si tento areál oblíbili právě kvůli čisté vodě, mají možnost využít dětské hřiště. V případě hladu se mohou návštěvníci najíst v restauraci nebo bufetu.

Také bruntálské koupaliště poskytuje zázemí rodičům s dětmi. Je pro ně připravena skluzavka i dětské brouzdaliště. V regionu existuje také několik přírodních koupališť. Největším je nádrž Slezská Harta, jejíž kvalita vody je dlouhodobě velmi dobrá. Na několika místech je i možnost občerstvení a v Nové Pláni si zájemci mohou půjčit i loďku nebo šlapadlo. V přírodním rybníku v Bohušově se koupat dá, v současné době je ale kvalita vody mírně zhoršená. Petrův rybník v Krnově není z hygienických důvodů ke koupání vhodný vůbec.