Obecní úřad v Holčovicích také letos připravuje Čarodějnický den v areálu TJ Tatran, který slibuje spoustu zábavy a legrace. Čarodějnice si dali v Holčovicích sraz v pátek 29. dubna, první dámy na koštěti se zde začnou slétat od 16 hodin. Po kontrole leteckých průkazů a zapsání do čarodějnické knihy začíná rej plný pohybových soutěží za sladkou odměnu a nechybí ani hudba, tanec táborák a špekáčky. V podvečer organizátoři pak vyhlásí letošní nejkrásnější čarodějnice.

Také holčovická Hospůdka U Jana se v pátek 29. dubna promění v jedovou chýši. Od 20 hodin tu zavládne čarodějnická merenda pod vedením čarodějnice první kategorie Liany Rohanové. Hospůdka připravuje večer legrace, zábavy a her.

Čarodějnice v herně Slezské diakonie v Holčovicích si 27. dubna připravily program pro děti. Herna, která je v prvním patře holčovické hasičské zbrojnice, vítá čarodějnice od 13.30 hodin. Čeká je zde módní přehlídka, spousta soutěží a diskotéka.

,,Pro děti jsme připravily čarodějnické hry. Budou míchat lektvary, připravovat elixíry anebo i závodit s pavouky. Mají se na co těšit,“ zmínila některé hry pracovnice v sociálních službách Jana Vráblíková.

Míchání lektvaru by měla zvládnout každá malá čarodějnice. Není to nic těžkého, vždyť stačí mít jen pár sklenic a potravinářské barvivo. ,,Připravíme různě zabarvené tekutiny a pak děti necháme, aby si z nich do prázdné sklenice namíchaly svůj vlastní originální lektvar a vymysleli mu jméno.

Nejmenší děti si při tom mohou zopakovat jaké barvy už poznají. Pracujeme totiž také i s malými dětmi, které se některé barvičky třeba teprve učí,“ popsala hrátky s lektvary Vráblíková.

RADEK VRÁBLÍK