Herci a muzikanti, kteří jsou fanoušky hokeje, řešili v době mistrovského šampionátu v Německu svízelnou situaci. Hokejové přenosy z Kolína nad Rýnem obvykle začínaly ve stejnou dobu jako jejich koncerty a divadelní představení. Zatímco stáli na pódiu, myšlenky jim bloudily po ledové ploše, ale protože jsou profesionálové, divák či posluchač to nesměl poznat.

Nebo z toho odloučení od hokeje naopak vznikly průpovídky, které umělci zakomponovali do svého vystoupení. Po závěrečném potlesku se pak s místními hokejovými fanoušky sešli před obrazovkou. Přestože i během úspěšného představení Konec šejků v Čechách Pavel Liška divákům několikrát prozradil, že právě myslí na to, jak se vede našim hokejistům, vždy za svou upřímnost sklidil jen salvy smíchu. Když se například úhlavní padouch má stát synem smrti, a publikum se dlouho nemohlo rozhodnout, jak naložit s jeho posledním přáním, netrpělivý Pavel Liška už obracel oči k nebi a úpěnlivým hladem mimo svou roli sténal: „Lidi, proboha nenatahujte to, je hokej“.

Herec Pavel Liška se po úspěšném představení v krnovském klubu Kofola trápil společně s českými hokejisty při prohře se Švýcarskem a Petr Fiala, frontmen a zpěvák skupiny Mňága a Žďorp, si po vydařeném koncertu v Krnově vychutnal naopak semifinálový zápas Ruska s Německem.

V Kofole se hokej promítal samozřejmě i v neděli, kdy bylo na programu vyvrcholení mistrovsého turnaje, a tedy rozhodující duel mezi Ruskem a Českou republikou. Po zaslouženém vítězství svěřenců trenéra Růžičky tak propukly naplno oslavy i v krnovské Kofole.

Nowak: Finále jsem si nemohl nechat ujít
Krnov - Rozhodující utkání mistrovského turnaje v Německu pochopitelně nemohlo uniknout pozornosti Libora Nowaka, člena sportovní komise Krnova a hokejového činovníka. Ve zlatý triumf české reprezentace prý začal naplno věřit ve chvíli, kdy po dvaceti vteřinách hry skóroval Jakub Klepiš. "Zápas jsem prožíval samozřejmě maximálně emotivně, utkání jsem si nemohl nechat ujít. Od začátku utkání jsem si v koutu dušičky přál vítězství. Věděl jsem, že Rusko je silný soupeř, ale pořád jsem doufal, že tentokrát na ně máme. Když v první třetině padl první gól Jakuba Klepiše pouze po dvaceti sekundách hry, tak už jsem věřil, že to máme v kapse a taky se tak stalo. Prostě naši kluci hráli tak, jak se má správně hokej hrát. Byla to perfektní parta, která spolu držela a díky tomu si odvezli titul mistrů světa," líčil Nowak. (ana)