Je to nečekaně zábavné i poučné srovnání. Pro budoucí generace výbuch radnice online zaznamenala Rýmařovská drbna. Ano, tak se opravdu jmenuje facebooková stránka založená přesně k těmto účelům, kdy se sled událostí řítí okolo nás, ale nikdo nic neví.

Drbna je vlastně kolektivní autor s osobitým stylem psaní. Pracuje s informacemi podobně jako chlapi v hospodě nebo dámy u kafíčka:

„Mazec, rána a dým, okna venku. Já jsem slyšela, že to byla bomba. Ale tipuji spíš plyn. Ale to by zase na druhou stranu nelítal policejní vrtulník. Prý to nebylo nic velikého, asi jen lehká domácí výroba. Ale kdo ví co je na tom pravdy. Třeba to byl doopravdy jen plyn. Nebo to byla bomba a hned na to bouchl plyn. Tak už je to potvrzené, byla to bomba a týpka už hledají. A kdo vám to potvrdil? Jedna paní z horní pavlače,“ provedla Rýmařovská drbna čtenáře dramatem od plynu k bombě.

Fotogalerie: Radnicí v Rýmařově otřásl výbuch

„Že bychom měli v Rýmařově někoho schopného bombového útoku, to mě děsí. A už se přihlásila nějaká radikální organizace? SPD určitě a taky imigranti. Já zase slyšel že to byli židobolševičtí nihilističtí neomarxističtí ultraveganisti a gastrofašisti. Tady je to jak na Nově, člověk se tu taky nic nedoví. Tak buď sám iReportér, natáčej videa a staň se hvězdou. Facebook je rychlejší než jakékoliv televizní zpravodajství. Zatkli ho v hospodě na autobusáku. Už ho vedou, už ho mají v autě. Zase to televize nestihla? Kurnik, kdyby jí to vyšlo, tak ten magor vstoupí přes televizní obrazovky do dějin,“ tak pravil hlas lidu čili Rýmařovská drbna.