Je to sice předválečná kvalita z dob, kdy se v Krnově ještě mluvilo německy, ale životnost každého potrubí se jednou přiblíží ke konci. Historické potrubí bude v letošním roce vyměněno za nové.

Rekonstrukci vodovodního řadu v celkové délce půl kilometru provedou pracovníci Krnovských vodovodů a kanalizací (KVAK). Výměna přijde na téměř šest milionů korun bez DPH.

Místo tragické nehody, která si vyžádala život osmiletého Vladimíra, leží nedaleko rodinných domků v ulici Na Nivě pod Bezručovým vrchem. Kdo a proč tam minu nastražil se už nikdy nedozvíme. Známe ale osudy Krnovanů, které toto neštěstí poznamenalo.
V Krnově kdysi zabíjela mina, zahynul malý chlapec

„V Březinově ulici, ve sto šedesát metrů dlouhém úseku od ulice Boženy Němcové a po ulici Bezručovu, se nachází vodovodní řad z roku 1931, který je veden v asfaltové komunikaci při okraji vozovky. Nový vodovod povede v téže trase, rovněž materiál potrubí zůstane stejný, tedy litina. Výměna potrubí bude prováděna výkopem a při rekonstrukci budou také osazeny nové domovní uzávěry,“ uvedl jednatel společnosti KVAK Libor Staněk.

Stejný rozsah prací bude proveden v rámci rekonstrukce vodovodu v celé délce ulice Na Nivě, která má 240 metrů. „Při rekonstrukci vynecháme jen křížení s ulicí Partyzánů, jelikož zde byl nový vodovod vybudován už v minulém roce,“ upřesnil jednatel.

Fanoušci historického lyžování vyrazili do Jeseníků do skiareálu Ovčárna. únor 2023
VIDEO: Dřevěná prkna s kandahárem. V Jeseníkách řádí milovníci starých lyží

Dále bude vyměněno vodovodní potrubí v ulici Dukelské, v úseku dlouhém pětadevadesát metrů od ulice Na Nivě po křižovatku s ulicí Pod Kopcem. V celé délce ulice, která má 180 metrů, pak dojde k rekonstrukci splaškové kanalizace.

„Podobně jako u vodovodů je důvodem výměny kanalizace, která pochází z roku 1945, životnost a skutečný stav potrubí. Opět bude celý úsek výměny potrubí prováděn výkopem a při výměně potrubí budou také osazena nová odbočení,“ dodal Libor Staněk s tím, že náklady na rekonstrukci kanalizace budou činit dva miliony korun bez DPH.

ODKAZ