Obecně prospěšná společnost Help-in z Bruntálu má od středy 25. června nové auto pro svou pečovatelskou službu. Jde o Renault Kangoo, který získala prostřednictvím projektu Sociální automobil, na němž Help – in spolupracuje s poděbradskou společností Kompakt, s. r.o.

„Sociální automobil je způsob, jakým firmy z regionu pomáhají neziskovým organizacím a naopak tyto organizace pomáhají firmám s jejich zviditelněním,“ vysvětlila Zuzana Tomanová z oddělení pro vnější vztahy a PR společnosti Help-in a pokračovala: „Na zmíněném automobilu si pronajmou firmy reklamní plochu a společnost Help-in Bruntál díky tomu získá pronájem tohoto automobilu na šest let za symbolickou korunu.“

Tento způsob, jak se zviditelnit, využilo pětatřicet firem. Několik z nich je z Bruntálu a okolí, další jsou z jiných regionů. Auto bude sloužit převážně terénním pracovnicím. „Provozujeme asistenční službu a pečovatelskou službu. Budeme autem rozvážet obědy a vozit nákupy,“ prozradila vedoucí pečovatelské služby Dagmar Motyčková.

Například ve Městě Albrechticích Help-in rozváží třicet obědů denně a ve Vrbně pod Pradědem tuto službu využívá pětasedmdesát lidí. Pečuje se také o lidi v Horním Benešově, Světlé Hoře a v Bruntále. Společnost také provádí odlehčovací službu, osobní asistenci a další činnosti, které si automobil vyžadují.

Slavnostní předání klíčů a dokladů proběhlo ve středu v klubu La Fabric v Bruntále. Od jednatele firmy Kompakt Miroslava Káninského je převzala členka správní rady Martina Božková. Pozváni byli zástupci firem, které pomohli umístěním reklamy a dorazili i představitelé města. „S velkým potěšením jsem pozvání přijal a to ze dvou důvodů. Za prvé, abych se podělil o radost a radoval se s vámi z příletu této první vlaštovky. A za druhé jsem dorazil proto, abych poděkoval všem, co se na práci Help-in podílejí. Chtěl bych poděkovat za práci, kterou děláte. Vaše práce není sice vidět, ale ocení ji především starší lidé a ti, kdo z nějakých důvodů vaši práci potřebují,“ řekl starosta Bruntálu František Struška.

Zuzana Pršalová