„Soutěž se koná v sobotu 26. května od 9 hodin na zámečku Grohmann ve Vrbně a utkají se jak mužská, tak i ženská družstva ve vlastních kategoriích,“ řekl Antonín Ušela, profesionální záchranář z bruntálské stanice na Zeyerově ulici. Vážní zájemci o soutěžení se mohou vrbenským dobrovolným hasičům hlásit ještě i dnes na e–mailové adrese ondrej.chalupa@vrbnopp.cz. Na přihlášku je nutno uvést, zda se uchazeči hlásí do kategorie ženské či mužské. Prezentace družstev potrvá od zahájení až do 9.45 hodin, kdy začíná porada jejich velitelů. O patnáct minut později vypukne samotné klání.

Na programu bude disciplína zvaná požární útok. „Ústroj v družstvu musí být vždy jednotná. Terče budou sklopné přes otvor s elektronickou časomírou,“ uvedl Antonín Ušela. Startovné stanovili vrbenští na sto padesát korun. Materiál na požární útok musí mít aktéři vlastní. Musí odpovídat pravidlům požárního sportu, výstroj a výzbroj taktéž. „Za materiál a výstroj zodpovídá vedoucí družstva. Pojištění závodníků si hradí vysílající sbor z vlastní pojistky,“ upozornil Antonín Ušela.

Podobné klání proběhne ve stejný den od 13 hodin v rámci Dětského dne v Krnově. Ten pořádá tamní městská policie ve spolupráci s Aeroklubem Krnov. Přizváni jsou i profesionální hasiči z bruntálské jednotky. Pro nejmenší přichystali program zaměřený na výchovu dětí v oblasti požární ochrany. Na akci vystoupí i Ivo Batoušek a jeho Jumping Drums, Iva Kubelková, Standa Hložek, ukázky bojového umění, motorkáři, jezdecký oddíl či ukázka spolupráce integrovaného záchranného systému z okresu.