Nic netušící kolemjdoucí lidé zastavovali u školky, před níž postávaly děti. Houkání sirén však nebylo varováním, nýbrž pouhou ukázkou. Na domluvené setkání dojeli profesionální hasiči pod vedením Roberta Bortla. Kluci i holky obdivovali cisternu a menší zásahové vozidlo, které vyjíždí s vybavením především k dopravním nehodám.

Hasiči postupně brali děti za volanty vozidel a vysvětlovali jim, kde jsou jaké ovládací prvky. Zejména větší si pak měli možnost vyzkoušet hašení s pomocí opravdové proudnice. „Ukázkám se až tak často nevěnujeme. Většinou je to oblast našich kolegů – dobrovolníků. V tomto případě jsme paní ředitelce přislíbili účast na ukázce. Podmínkou bylo, že technika nebude na výjezdu a také, že ze školky může být kdykoliv odvolána,“ řekl Pavel Jendřejek, velitel profesionálních hasičů.

Dětem se nejvíce líbilo hašení, krásná cisterna a samozřejmě také hrdinové – hasiči. Malí kutilové obdivovali vybavení vozidel. „To je super. Až budu velký, budu taky hasič, anebo policajt. Byl jsem v té velké cisterně a pustil jsem sirénu,“ pochlubil se malý Martin. Vedení školky je rádo, že hasiči na setkání přijeli. „Využili jsme babího léta a pozvali je k nám. Jsme velmi rádi, že přijeli a dokázali dětem popsat a ukázat svoji práci. Loučili jsem se s nimi opravdu neradi a věříme, že k nám zase někdy zavítají,“ řekla Jitka Kopečková, ředitelka mateřinky.