Jubilejní desátý ročník klání se uskutečnil na vodním kanálu v pražské Tróji. „Letošní ročník byl hodnocen jako jeden z nejobtížnějších v celé historii. Trať byla sestavena ze tří branek po proudu a tří branek protiproudu,“ řekl profesionální bruntálský záchranář David Květoň. Obtížnost k tomu zvyšoval silný protivítr.

Závodu se zúčastnilo šestadvacet posádek. „Z toho osmnáct v kategorii R4 (čtyřčlenná posádka) a osm posádek v kategorii R6 (šestičlenná posádka). Závodilo se ve dvou disciplínách: ve slalomu a sjezdu s naloděním do převráceného raftu, což byla novinka letošního ročníku,“ pokračoval David Květoň.

Právě ve druhé ze zmíněných kategorií nastoupili bruntálští borci ve složení David Květoň, Ladislav Duhajský, Petr Slavík, Jaroslav Liška, Jiří Slavík a Petr Jaroš. Šestičlenná posádka dosáhla letos historického úspěchu. Umístila se na třetím místě za druhými Pardubicemi a první Jihlavou.

„V kategorii čtyřčlenných posádek R4 se bruntálskému družstvu již tak dobře nevedlo. Po neprojetí jedné branky a dalších dvou dotyků nasbíralo šedesátisekundovou penalizaci, která ho odsunula na konečné jedenácté místo,“ doplnil David Květoň. V této kategorii si nejlépe vedly posádky z Prahy, Pardubic a Jihlavy.

Závod pořádají pražští hasiči ve spolupráci s fakultou tělesné výchovy a sportu v Praze, která poskytuje odborné rozhodčí a stará se o přípravu celé trati.