Dobrovolní hasiči z Města Albrechtic zažili předčasně Vánoce, a to když jim v úterý 18. listopadu předal ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Bruntál Jiří Patrovský zrenovovanou cisternu Liaz. Slavnostní předání moderního a plně funkčního vozu se uskutečnilo na náměstí. Na nový automobil se přišlo podívat nejen vedení města v čele se starostou Luďkem Volkem, ale také několik občanů.

Cisterna přijela na náměstí do Města Albrechtic již s nápisem „Hasiči Město Albrechtice“. Profesionální hasiči dodrželi slovo a dobrovolné jednotky postupně doplňují starší, ale funkční technikou. „Jednotka dobrovolných hasičů ve Městě Albrechticích je na vynikající úrovni. Postrádala však techniku. Proto jsme jim letos předali výškovou techniku a nyní i plně funkční, moderní cisternu. V budoucnu snad do Albrechtic převedeme i starší vyprošťovací zařízení. Věřím, že dovybavení technikou bude ku prospěchu celé jednotky a také tímto krokem dojde ke zvýšení zásahuschopnosti hasičů na celém Albrechticku,“ řekl Jiří Patrovský, ředitel HZS Bruntál.

Klíčky od cisterny z rukou ředitele hasičů převzal starosta města Luděk Volek. Ten chce pro hasiče novou zbrojnici. „Jsem rád, že nám profesionální hasiči opět výrazně pomohli a převedli k nám moderní cisternu z Bruntálu. Naše hasiče budeme podporovat i nadále. Nyní dojednáváme bezplatný převod pozemku, na kterém by měla stát nová zbrojnice. V příštím roce pak necháme za pomoci kraje, anebo na vlastní náklady zhotovit projektovou dokumentaci. Věřím, že během několika let budeme mít v Albrechticích nejen moderní hasičskou techniku, ale také celé zázemí pro naši jednotku dobrovolných hasičů,“ sdělil Luděk Volek.

Někteří z dobrovolných hasičů neskrývali své dojetí. Všichni z nich jsou rádi, že jednotka vzkvétá. „Je to perfektní. Tím, že k nám přišla cisterna z Bruntálu, tu naši převádíme k hasičům do Břidličné. Tudíž dvě jednotky dobrovolných hasičů mají výrazně lepší vybavení. Jsme vděčni za podporu ze strany profesionálních hasičů a našeho města. Věříme, že s novou cisternou se nám bude ještě lépe zachraňovat a pomáhat lidem z celého Albrechticka,“ konstatoval Petr Křištof, velitel dobrovolných hasičů Města Albrechtic.