Po několika dnech se vrátila rýmařovská profesionální jednotka do obce Jamartice, kde požár nezastřešeného stohu sežehl tisíc balíků pšeničné slámy za čtyři sta tisíc korun. Po hašení popel a sláma znečistily nedaleký potok a zdroj pitné vody. Proto se tam v úterý ráno hasiči vydali, aby kontaminovaný vodní zdroj odčerpali a vyčistili.

Krnovští hasiči vyjížděli v úterý 5. ledna po poledni do Starých Purkartic u Hošťálkov. Pokračoval tam spor o sjezdovku. Majitel jednoho z pozemků svahu postavil do dráhy lyžařům Liazku, kterou někdo z místa odtáhnul.

Majitel nahlásil hasičům a pracovníkům životního prostředí, že po náklaďáku zůstala na svahu olejová skvrna. Hasiči na místě ale likvidovali pouze pár kapek oleje ze sněhu, i když jim původně hlásil stěžovatel únik pěti litrů maziva. Do zmrzlé půdy by olej stejně nenasáknul.

Krnovští profesionálové vyjeli po patnácté hodině ještě na Libušinu ulici pod Cvilínem, odkud jim svědci hlásili požár nízké budovy. Po příjezdu bylo opět vše jinak. Prostor byl zakouřený, ale zřejmě pouze od ohně, ve kterém někdo pálil odpad.

Ještě jeden výjezd jednotka absolvovala, a to ve středu 6. ledna před šestou hodinou ranní na Příční ulici pod Bezručovým vrchem. „Hlášen byl únik plynu v bytě,“ řekl velitel krnovské profi jednotky Pavel Jendřejek. Událost nahlásila nájemnice příbytku s tím, že odchází do práce.

Jelikož se hasiči spolu s policisty báli zvonit, aby plyn nevybuchl, nezvonili, hned vyrazili dveře. „Ukázalo se, že jde o špatně uzavřený spotřebič. Hasiči byt odvětrali,“ doplnil Pavel Jendřejek. Bruntálští profesionálové 5. ledna půl hodiny před půlnocí otevírali byt jednomu z obyvatelů západní zóny na Dlouhé ulici. Tím výčet zásahů zatím končí.