Pátek 13. září je dnem, kdy profesionální hasiči otevírají brány svých stanic v Bruntále, Krnově a Rýmařově. Přijít mohou lidé obdivovat výstroj i techniku hasičů od 9 do 14 hodin.

Hasiči chystají i několik cvičných zásahů, které jsou atraktivní podívanou nejen pro fotografy. Hasičské stanice budou přístupné v Zeyerově ulici v Bruntále, v ulici U Požárníků v Krnově a v Revoluční ulici v Rýmařově.

Večer profesionální hasiči spolu s dobrovolnými kolegy dohlédnou na způsob parkování na sídlištích větších měst našeho okresu. Často se totiž na nástupních plochách určených pro požární techniku nacházejí zaparkovaná vozidla. „Znemožňují v případě jakékoliv mimořádné události použití této vyhrazené plochy," upozornil vyšetřovatel bruntálské profesionální hasičské stanice Antonín Ušela.

Málokdo ví, že tyto plochy jsou zřízeny u výškových bytových domů proto, aby je v případě požáru mohli hasiči využít pro výškovou požární techniku, žebřík i plošinu, a pro rychlou evakuaci osob či hašení. Prověřováním podlehnou v pátek 13. září také zdroje požární vody.

Hasiči chtějí v rámci Dne požární bezpečnosti upozornit na některé problémy, se kterými se sami potýkají. Především chtějí upozornit na skutečnost, že se jejich případný zásah neobejde bez využití některých zařízení, jakými jsou nástupní plochy, průjezdné komunikace a volný přístup ke zdrojům požární vody.