O dětské slzičky samozřejmě na zámku nebyla nouze. Když se zjevil hororový klaun nebo zakrvácená chovanka ústavu choromyslných, nejspíš i rodiče měli co dělat, aby se jim nerozklepala kolena. Zvěst o nejstrašidelnějším zámku v okrese Bruntál se rychle rozkřikla.

Lidé čekali třeba i hodinu ve frontě před branami jindřichovského zámku, aby mohli prožít své nejhorší noční můry v bdělém stavu. Jindřichovští performeři straší opravdu vynalézavě a s chutí. Dokázali zážitky na strašidelné stezce přesně načasovat a vystupňovat.

Vojáci gymnazistům z Bruntálu a dětem ze Základní školy Komenského z Nového Jičína nabídli kurz Přípravy občanů k obraně státu (POKOS).
FOTO: Armádní akce v Bruntále. Lidé viděli přípravu k obraně i ukázku dronů

„Dědo, a proč tam jdeš ty, když se ničeho nebojíš?“ ptal se ve frontě zvídavý chlapeček s umrlčí maskou na obličeji. „Kdo ti to navykládal, že se se ničeho nebojím. Zeptej se babičky, jak se bojím zubaře,“ usmál se dědeček a pak všem okolo zkrátil čekání ve frontě vyprávěním, že v šedesátých letech zažil úplně stejné hodinové fronty před masnou. Hned přidal další historku jak se v dětství s kamarády chodili bát na hřbitov, a jak se tam každý musel podepsat, aby ostatním stvrdil, že ten statečný čin opravdu vykonal.

Mezi těmi, kdo se rozhodli v Jindřichově otestovat odvahu svých potomků, byl také senátor a lékař Ladislav Václavec. U vstupu všechny čekalo varování, že návštěva strašidelného zámku je na vlastní nebezpečí, a že blikající světla v kombinaci s hlukem rozhodně není vhodná atrakce pro epileptiky.

Día de los Muertos

Zvuky, hra světel a podivné předměty na potemnělých zámeckých chodbách vytvořily surrealistickou atmosféru. Návštěvník co chvíli míjel hrob zasypaný listím s letošním letopočtem nebo poházené kosti. Roztomilé halloweenské dýně, netopýry a postavičky mexického Dne mrtvých Dia de los Muertos brzy vystřídalo zlověstné chechtání hororového klauna a mutanti, kteří straší mezi barely toxických jedů a panenkami v klecích. Performerka, která se v místnosti se stroboskopem převtělila do zkrvavené pacientky šílené hrůzou, si za svůj herecký výkon zaslouží cenu Thalie. Těžko si představit hororovější zážitek.

"Tak už je to oficiální. Opět mě můžete vidět zápasit 5.11. u na doma v Praze v druhým profi zápase na Main Card v 84 kg," vzkazoval fanouškům před zápasem Frederico Komuenha.
Úspěch rváče z Bruntálu v kleci MMA, Frederico Komuenha zlikvidoval Horníka

Všem se ulevilo, když tyto hrůzy už konečně měli za sebou. Absolventi strašidelné stezky se stejně jako kluci na hřbitově mohli podepsat, aby stvrdili svou odvahu.

Děti rychle zapomněly na slzičky a hrůzy při tanečcích na diskotéce, ve výtvarných dílnách nebo na hostině Addamsovy rodiny. Hodina čekání ve frontě před jindřichovským zámkem rozhodně stála za tyto nezapomenutelné zážitky.