Park kolem evangelického kostela na Husově náměstí prochází velkými změnami. Po vykácení dvacítky nekvalitních stromů zde byl založen nový trávník, zasazeny keře a stromy, například okrasné lípy a jabloně či lípy a vše zakončilo zakončilo vysazení živého plotu z habrů.

4erstvě vysazený živý plot z habrů v prvních dnech své existence zaujal zloděje a vyndaly. Některé stromky se u evangelického kostela ani nestačily ohřát a hned byly pryč. "Zmizelo už několik kusů habrů. Ze stop, které po sobě v parku zanechal současný majitel, bylo vidět, že si pro ně přijel autem. Samozřejmě ještě nebyly zakořeněné, takže he´jestačilo vytáhnout z hlíny a naložit do přistaveného vozu. Jiné se zase staly obětí vandalů. Našli jepracovníci zahradnické firmy vytrhané a poházené v okolí. Naštěstí nabyly moc poškozené, jen jsme je museli znovu pracně zasadit," uvedl Dušan Martiník z odboru životního prostředí městského úřadu v Krrnově.

Současné období, které je vhodné pro sázení stromů a keřů, využívá město Krnov pro výsadbu zeleně na mnoha místech, ale akce kolem evangelického kostela přinesla nejvícnových dřevin. Zahradní úpravy za 350 tisíc korun zde končí ještě tento týden.

Dále bude probíhat reknstrukce samotného kostela, který j v soiučasnosti až po věže zakryt kešením.