Lékaři gynekologicko – porodnického oddělení krnovské nemocnice mohou pacientkám nabídnout přesnější a šetrnější způsob vyšetření. To umožní nové přístroje v hodnotě téměř sto padesáti tisíc korun.

Krnovská nemocnice zahájila využívání nejmodernějších hysteroskopických přístrojů, které jsou pro diagnostiku šetrnější než klasické hysteroskopy. Přístroj slouží k vyšetření dutiny děložní.

„Nový hysteroskop má, a to i přes své malé rozměry, dobrou rozlišovací schopnost a zachytí tak jakékoliv chorobné změny sliznice děložní dutiny,“ vysvětlil ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Nemocnice průběžně investuje

Vzhledem k velmi tenkému průměru hysteroskopu lze vyšetření u mnoha žen provést bez celkové anestézie, s minimálním nepohodlím pro klientku.
„Tím je celý zákrok časově zkrácen a není potřeba interního předoperačního vyšetření. Ženy mohou bezprostředně po zákroku odejít domů,“ uvedl primář gynekologického oddělení Otto Vančo.

Krnovská nemocnice se drží trendu průběžně investovat do modernizace přístrojové techniky, za poslední tři roky investovala do svého vybavení více než osmnáct milionů korun.

„Účelem investic je celkové zkvalitnění poskytovaných služeb zaváděním nových diagnostických, léčebných, operačních a pečovatelských i ošetřovatelských postupů. Je to nezbytné, aby naše zdravotnické zařízení bylo v regionu konkurenceschopné,“ podotkl ředitel nemocnice Ladislav Václavec.