Gymnázium v Krnově společně s organizací AKLUB Centrum vzdělávání a poradenství realizují projekt s názvem „Ukaž svůj JAZYK – Vzdělávací jazykový program na Gymnáziu v Krnově“, který je zaměřený na zavedení nových metod do výuky cizích jazyků.

„Nový vzdělávací program se skládá ze tří částí. Prvním je modul Komunikace se studenty z jiných zemí na dané téma prostřednictvím programu SKYPE. Druhým modulem jsou Konverzační hodiny s rodilým mluvčím, při nichž se obě strany navzájem vidí a diskutují na zvolené téma. Třetí modul je vzdělávací, při čemž se k výuce jazyka využívají PC a internet,“ řekl manažer projektu Luděk Richter.

Hlavním předpokladem pro zavedení těchto metod je perfektně vybavená jazyková učebna, kterou Gymnázium v Krnově díky finanční podpoře projektu z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR z Operačního programu Vzdělávání má i včetně dalšího doplňujícího vybavení.

Přínos projektu pro studenty popisují lektorky angličtiny Lenka Kutálková a Hana Váňová: „Máme za sebou první konverzační hodiny s rodilou mluvčí Anne Fox, které proběhly ve skvělé atmosféře. Naši studenti překonali počáteční ostych a strach z chyb a diskutovali nejen na předem dané téma Vánoc, ale došlo i na jejich dotazy, na které lektorka lehce a s vtipem odpovídala.“

V hodinách využívají na gymnáziu dostupnou techniku, která otevírá další možnosti práce se studenty a díky novým metodám je výuka jazyka pestřejší a zajímavější, ale také pro všechny náročnější. „Za největší přínos považujeme možnost ověřit si teoretické poznatky v praxi, což je pro nás všechny velkou motivací,“ pochvalovaly si angličtinářky Lenka Kutálková a Hana Váňová.

#nahled|https://g.denik.cz/75/2d/krnov_studenti_jazyky_internet__20100208_003_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/75/2d/krnov_studenti_jazyky_internet__20100208_003.jpg|Krnovští gymnazisté v hodinách cizích jazyků komunikují se svými vrstevníky v zahraničí prostřednictvím internetu anglicky, francouzsky, španělsky i německy. #