Slavnostní atmosféra panovala ve středu 21. ledna v pravé poledne na krnovském gymnáziu. Právě tam ředitel školy Ladislav Schreier za pomoci učitelek angličtiny a sponzora v podobě oblíbené lékařky Daniely Sosýnové z Krnova zahájili slavnostně činnost anglické knihovny.

Samotní studenti školy už mají některé z více než sedmi stovek knih přečtené. „Přečetl jsem si knížku Kid napped. Náročnost tohoto dobrodružného čtení byla střední. Určitě si přečtu i další knížky. Vybrat si můžu z románů, detektivek, komiksů, hororů a dalších žánrů,“ řekl student Lukáš Žáček.

Dívkám více sedí romantika. „Přečetla jsem si Fantoma opery. Byla to moc pěkná knížka a byl k ní dokonce také film v angličtině. Knížka mi přišla oproti filmu více strohá, ale jinak byla moc fajn,“ sdělila sedmnáctiletá studentka krnovského gymnázia Markéta Kubalová.

Knihovnu využívají i studenti osmiletého gymnázia. „Přečetla jsem si již pět knih. Nejvíce se mi líbil Fantom Opery. Je moc dobře, že tady ta knihovna je,“ pochvalovala si novinku čtrnáctiletá Bára Repková.

Hledají se další sponzoři

Vedení školy by chtělo knihovnu i v budoucnu rozvíjet. „Jsme velice rádi, že paní doktorka Sosýnová zasponzorovala vznik nové knihovny velice pěknou částkou a moc jí za její dar děkujeme. Byli bychom moc rádi, kdyby se i další rodiče do projektu rozvoje anglické knihovny na našem gymnáziu zapojili. Více informací jim poskytneme přímo u nás ve škole,“ řekl Ladislav Schreier, ředitel gymnázia.

Štědrá dárkyně považuje tento sponzoring za velmi dobrou investici. „Je třeba v prvé řadě poděkovat vedení školy a učitelkám angličtiny Lence Kutálkové a Hance Váňové, že iniciovali vznik této knihovny. Jsem přesvědčena o tom, že další podpora ze strany sponzorů povede k rozvoji knihovny, která má již dnes téměř sto padesát titulů. Není třeba pochybovat o tom, že investice do vzdělání mladých lidí je tou nelepší,“ zakončila doktorka Daniela Sosýnová.