Golf Club Město Albrechtice (GCMA) má mezi kluby České Golfové federace pořadové číslo 100. Jeho zakladatelé se zhostili role věrozvěstů s cílem přivést golf na úpatí Jeseníků. Mají spoustu nápadů, jak k tomuto sportu přivést i začátečníky, pro které není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Jedním z nich je i pořádání Golfového maratonu.

„Pojďme překonat společně loňský rekord v délce nonstop hry na našem hřišti. Loňský zkušební ročník Golfového maratonu překonal veškerá očekávání a dosáhli jsme úžasného času 29 hodin a 45 minut nosnstop hry,“ vyzval GCMA fanoušky golfu.

Golfový maraton má jednoduchá pravidla.

Aby byl rekord platný, musí se hrát takovým způsobem, že po celou dobu je na hřišti alespoň jeden flight s minimálně třemi hráči. Jinak jsou pravidla volná. V maratonu může hrát kdokoliv, kdykoliv a kolikrát chce.
Samozřejmě pro noční hru je nutné albrechtické hřiště osvětlit a používat při hře svítící míčky.

V Golfovém maratonu se kromě celkového času také vyhlásí hráč s nejvíce jamkami, s nejvíce údery a s nejmenším počtem úderů na jamku.

„O letošním pokusu o stanovení nového rekordu v nonstop hře, lze pouze konstatovat: jste úžasní! Díky vaší urputnosti, skvělé náladě a menšímu množství posilňujících nápojů jsme stanovili nový rekord ve výši 34 hodin 43 minut a 7 sekund!

Děkuji nejen všem hráčům, ale také zejména dětem, přítelkyním a manželkám, kteří byli velkou oporou zejména v zásobování výběrem domácích pokrmů,“ hodnotí nový rekord Golfového maratonu jeho organizátoři na stránkách gcma.cz.