Oba chlapci se spolužáky komunikují převážně anglicky, ale objevují také kouzlo českého jazyka. Shodují se, že v České republice se jim líbí. „Do Česka jsem se rozhodl jet po zkušenosti sestry, která byla na studijním pobytu v Belgii. Je to tady úplně jiné než u nás. Studenti mají tady na školách větší respekt z učitelů. Osnovy jsou jiné a hodiny jsou kratší. Také strava je velmi odlišná. Hodně krásné jsou místní dívky. Všiml jsem si, že má každá jinak barevné oči. U nás mají holky oči většinou hnědé,“ popsal své dojmy brazilský student, který získal přezdívku Vini.

Druhému kamarádovi, který žije v metoropoli v zemi Vycházejícího Slunce, spolužáci říkají Mačan. Jeho nejvíce zaujala příroda a stihl už ochutnat i pivo. „Po příjezdu jsem si všiml, že tady máte spoustu divoké i domácí zvěře. Všechno tu fotím pro své kamarády, protože divokou či chovanou zvěř u nás jen tak neuvidíte. Doma mi poradili, abych ochutnal české pivo. Je fakt výborné. Holky jsou krásné, ale daleko vyšší než ty naše. Je na nich zvláštní, že má každá zcela jiný nos, oči a vlasy. Na škole se mi moc líbí a stýská se mi jen po přítelkyni. Uvažuji, že si tady koupím kytaru. Rád na ni hraji a z domova jsem si ji nepřivezl,“ řekl Mačan.

Oba studenti již navštívili Znojmo a Vídeň. Nyní chodí v Krnově do tanečních. „Kluci jsou opravdu super. Díky tomu, že tady jsou, více mluvíme anglicky. Chodí s námi dokonce do tanečních. Na to, že neumí česky a vše musí odkoukat, jsou úžasní tanečníci,“ míní studentka Andrea Volná.
Pro oba cizince bude velkým zážitkem lyžařský kurz, protože ani jeden z nich ještě nelyžoval na přírodním sněhu. Spolužáci je vezmou také na zimní stadion, protože hokej a bruslení si ještě nevyzkoušeli. V příštích dnech by měli podle slov třídní učitelky navštívit se studenty gymnázia Prahu. Vini s Mačanem si naši republiku pochvalují. „Po studiích jsem chtěl žít v USA, ale nyní se budu rozhodovat, zda si nezkusím život v České republice,“ pokračoval Vini, který dodal česky: „Je to tu krásné.“ I Mačanovi se u nás líbí. „Na Česko budu mít dobrou vzpomínku a jednou bych se tady chtěl vrátit,“ doplnil sympatický Japonec.