Bruntál není jenom díra – to byl název fotografické soutěže, která inspirovala profesionální i amatérské fotografy. Porota, v níž zasedli zkušení bruntálští fotografové Petr Kos, Vlastimír Brabenec a Jozef Danyi, neměla jednoduché rozhodování.

„Hodnocení fotografií bylo velmi těžké. Každý porotce měl jiný názor, ale nakonec jsme se shodli na dvaceti fotkách a z těch jsme vybrali ty nejlepší," řekl jeden z porotců Petr Kos.

Vítězem a zároveň nejstarším účastníkem soutěže, který letošní rok oslavil své sedmdesáté narozeniny, se stal Bohumil Kroupa z Bruntálu, který je nadšeným fotografem, jemuž v přírodě neunikne ani ten nejmenší detail. „Fotím asi od dvanácti roků, rád fotím mikro svět, krajiny a přírodu," řekl vítěz soutěže Bohumil Kroupa.

V družném rozhovoru. Název vítězné fotografie od bruntálského fotografa Bohumila Kroupy.Zdroj: Bohumil Kroupa

Druhé místo patří Karlu Soukopovi, který byl z umístění velmi ohromený. „Moje vyhodnocení pro mě bylo velkým překvapením, v soutěži se sešlo opravdu velké množství kvalitních fotografií. Sám bych si vybral úplně jiné. Moc se těším na kalendář, kde bude snad od každého autora něco k vidění. Pořadatelům patří velké poděkování za organizaci této vlastně největší bruntálské soutěže," sdělil držitel druhého místa Karel Soukop.

.Zdroj: .

Třetí místo obsadila Martina Volfová s fotografií vysílače Praděd.

.Zdroj: .
Letošní rok se vyhlašovala i cena pro nejmladšího a nejstaršího účastníka soutěže. Nejmladší účastnicí se stala patnáctiletá Aneta Klegová. Nejstarším účastníkem se stal Bohumil Kroupa. Věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem byl padesát pět let.

Spolu se soutěží probíhala i speciální lajkovací soutěž, při které si lidé sami pomocí internetového portálu facebook vybírali své vítěze. Mezi třemi nejlepšími se umístili Vladislava Kubáčová, Kamila Ondráková a Jan Žůrek.

Stejně jako minulý rok vyjde kalendář se soutěžními fotografiemi, na který se lidé mohou těšit už v těchto dnech.

Kristýna Štěpánová