Fotosoutěž nese název Životní prostředí v Horním Benešově a 
v přilehlém okolí – Co se nám líbí a nelíbí. Tematicky je soutěž rozdělena do dvou částí. V první by se měli autoři soustředit na to, co se jim líbí a v druhé naopak na to, co se jim nelíbí.

Věkové kategorie jsou rovněž dvě, a to do 15 let a od 16 let. Fotografie standardní velikosti je nutné poslat do soutěže na adresu infohb@seznam.cz nejpozději do konce října. Soutěžní snímky, které vyhodnotí zvláštní komise, budou vystaveny v galerii informačního centra a městské knihovny.

90

Vyfotiti cokoliv, co má spojitost s číslem 90, ať už je to množství, věk, číslice či cokoliv jiného, to je úkol veřejné fotografické soutěže k devadesátému výročí založení Petrina v Bruntále. Nejlepší fotografie vybrané odbornou porotou budou oceněny odměnami, vystaveny v prostorách Petrina a publikovány. Na vítěze čeká fotoaparát.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích, do deseti let, do 15 a starší 16 let. Čtvrtá kategorie je nesoutěžní, je to „profi" přehlídka určená profesionálním a poloprofesionálním fotografům. Každý autor může zaslat maximálně tři snímky, každou do velikosti 2 MB a to na: fotosoutezpetrin@seznam.cz.

U každého snímku je třeba uvést název, jméno, adresu, rok narození a soutěžní kategorii. Uzávěrka soutěže je 31. října.

Ladislav Olejníček, Dalibor Otáhal