V profesionální části soutěže je mezi prvními třemi v kategorii Architektura. Porotu zaujal jeho soubor Věčná loviště, který vznikl v rámci fotoreportáže pro Aktuálně.cz. Vítězové budou oznámeni 15. dubna.

"Ať už to v dubnu dopadne jakkoli, bude pro mě umístění mezi nejlepšími třemi skvělý výsledek," říká Vocelka. V prestižní profesionální části soutěže, pořádané od roku 2008, ještě dosud žádný český fotograf kategorii nevyhrál. Zatím jediným, kdo se dostal do nejlepší trojky, byl v roce 2014 Stanislav Krupař.

Vocelkův nominovaný soubor zachycuje krematorium domácích mazlíčků Věčná loviště. Vybudovali ho dva přátelé Michal Šeba a Martin Chum z bývalého vojenského objektu poblíž středočeského Drnova za pomocí architekta Petra Hájka.

Sony World Photography Awards je jedna z nejuznávanějších fotografických soutěží na světě. Jejím cílem je hledat a oceňovat autory, jejichž práce odráží to nejlepší ze současné moderní fotografie a zároveň posouvá její hranice. Soutěž se zaměřuje na široké spektrum fotografické tvorby, není omezena jen na některé žánry.

Vítězové se oznamují každoročně v dubnu v Londýně. Hlavní cena soutěže je Iris d‘ Or pro fotografa roku. Ten je vybírán pouze z vítězů profesionálních kategorií. Podobně jako na filmových festivalech se vyhlašuje také Cena za celoživotní přínos fotografii.

Kromě profesionální části soutěže se mohou fotografové účastnit také otevřené části (kategorie označované jako Open), soutěže pro mladé fotografy (Youth) a studentské soutěže (Student). V otevřené části soutěže už Česko vítěze mělo, v roce 2016 se jím stala Michaela Šmídová (Nature & Wildlife / Open) a v roce 2019 Martin Stranka (Creative / Open).

Soutěž pořádá World Photography Organisation pod záštitou společnosti Sony. Může se jí zúčastnit každý fotograf, který tam pošle snímky. Účast není limitována národností, věkem, profesionálním statusem ani použitou fotografickou technikou.