Předloni byl příspěvek fotbalovému klubu zamítnut s odůvodněním, že nemá představu, jak financovat údržbu umělého trávníku. Nebylo zřejmé, zda vůbec má fotbalový klub souhlas města jako majitele pozemku, jak proběhlo výběrové řízení na dodavatele, kolik bude stát údržba trávníku, jaká je jeho životnost a nebyl tehdy k dispozici ani projekt.
„Na schůzce s vedením fotbalového klubu s místostarostkou Alenou Krušinovou jsme zkoumali předložené materiály. Považuji za svou povinnost zastupitele upozornit, podklady jsou stejné jako minule. Ani tentokrát nebyly vyčísleny náklady spojené s údržbou. Předseda klubu hovořil o tom, že v prvních dvou letech by to město nemělo mít vyšší náklady, ale není to oficiální stanovisko. Nebylo také řečeno, jak trávník bude využíván, zda bude sloužit jen fotbalovému klubu nebo také veřejnosti, a za jakých podmínek,“ upozornila vedoucí odboru ekonomiky a financí Marie Můčková.
Předseda krnovského fotbalového klubu Vlastimil Gřunděl případ zrekapituloval. „Loni v říjnu městská rada projednala náš investiční záměr vybudování umělého trávníku. Z rady vzešel příslib čtyř milionů, pokud bude naše žádost o dotaci schválena na ministerstvu školství a tělovýchovy. Dnes už na stránkách ministerstva najdete materiál, ve kterém jsme označeni jako příjemci dotace. Je tam také uvedeno, že nebyly podpořeny projekty, které měly nedostatky ve zpracování. Z množství přihlášených programů bylo uspokojeno pouhých 17,8 procenta, a byl mezi nimi i Krnov, takže po formální stránce musela být naše žádost v pořádku, jinak by neprošla. Obdrželi jsme dotaci deset milionů,“ popsal situaci Gřunděl, podle kterého fotbalový areál patří městu, a záleží jen na majiteli, zda ho bude využívat jen klub nebo také školy a veřejnost.
Majitelem pozemku je město, majitelem povrchu bude deset let fotbalový klub. Majetkové vztahy se nelíbí zastupiteli Marianu Przybylovi. „Žádná stavba na cizím pozemku není ideální. Technické služby si dnes účtují za jeden přípravný zápas na škváře 1200 až 1500 korun. Neumím si představit, kolik bude stát zápas na umělém trávníku a jak to bude hřiště využíváno při vyšších cenách,“ upozornil Przybyla na úskalí.
Navzdory rizikům se většině zastupitelů umělý trávník zamlouvá. „Něco takového v Krnově chybí a město si umělý trávník určitě zaslouží. Skutečná tráva potřebuje čas k regeneraci, hnojení, sekání a pravidelnou péči správce. Za špatného počasí je problém pustit hráče na trávu. V televizi jsme nedávno viděli utkání Zlína se Slavií, kdy byl už o poločase trávník téměř zničený. U plastu všechny tyto problémy odpadnou. Na umělém trávníku se dá hrát kdykoliv, takže už se školy nebudou muset doprošovat a stadion bude lépe využívaný. Občas se zapomíná, že v Krnově máme také ženský a žákovský fotbal, takže tato plocha si určitě své využití najde,“ zakončil rozpravu optimisticky zastupitel Libor Nowak.