Mezi sportovními prioritami Krnova se ocitla například rekonstrukce atletického stadionu, oprava areálu TJ Lokomotiva Krnov, zvýšení rozpočtu na sport, propojení cyklostezek přes město i běžecké trasy s posilovacími stanovišti.

Zda s navrženými prioritami souhlasí i ostatní občané, ověří anketa. Zájemci mohou hlasovat až do 7. května. Výsledky hlasování z fóra a z ankety definují takzvanou top desítku 10P. Budeme ji znát začátkem června.

„Výsledky budou zveřejněny začátkem června a následně je předložíme zastupitelstvu města k řešení,“ uvedla Kristýna Antonyová, koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov.

Fórum Zdravého města navázalo na dotazníkové šetření „Pomozte rozvíjet sportování v Krnově“, které se uskutečnilo v březnu.

„Občané se v něm mohli vyjádřit k různým otázkám týkajícím se sportování a pohybu. Velice nás těší, že se do ankety zapojilo 390 respondentů. Informace, které nám poskytli, jsou pro nás velmi cenné. Společně se závěry z fóra budou sloužit k vytvoření Koncepce sportu města Krnova, která pro nás bude vodítkem ve směřování rozvoje sportu a tělovýchovy ve městě,“ řekl krnovský místostarosta a politik Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Miroslav Binar (ANO).

V anketě dotazovaní mimo jiné udělovali stávajícím sportovištím známky, jako ve škole. Nejhůře dopadly lehkoatletický stadion, školní hřiště u ZŠ Dvořákův okruh, sokolovna a kuželna. Na opačném konci tabulek se ocitly tělocvična ZŠ Janáčkovo náměstí, tenisová hala K3, zahrady mateřských škol, skate park a letiště.

„Je vidět, že nejlépe hodnocená sportoviště jsou ta nejnovější. Vyplývá z toho jednoduchá úvaha pro město: investovat do sportovišť, vyplatí se to,“ uvedl starosta Tomáš Hradil.