"Chtěla bych  co nevíce prezentovat tento projekt, jelikož mě velmi zaujal. A také bych byla ráda, aby soutěž Miss nebyla vnímána, že je jen o kráse, ale že také umožňuje pomáhat druhým. Projekt Počítače dětem pomáhá rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Zajišťuje dětem starší IT techniku pro jejich vzdělání. Některé rodiny si nemohou z finančních důvodů nákup počítače dovolit a tak jejich děti nedrží při studiu krok se svými spolužáky," vysvětlila Jana Šprtelová  podstatu projektu, který ji tak zaujal.

Jana Šprtelová už v rámci dobrovolnické účasti v projektu předala počítač do rodiny, která si jej nemohla z finančních důvodů dovolit. 

Jana Šprtelová z Bruntálu má 22 let. Na podzim se ve finále utká o titul Miss České republiky 2022.
OBRAZEM: Podívejte se, ve finále Miss ČR je i Jana Šprtelová z Bruntálu

„Také jsem kontaktovala pana starostu města Bruntál Petra Ryse, který následně o projektu informoval místní instituce a na základě toho se mi podařilo získat starší IT techniku pro tento projekt z nemocnice Bruntál. Jsem nesmírně ráda, že právě bruntálská nemocnice se takto zapojila a projekt podpořila. Nadále se snažím zvyšovat povědomí o prospěšném projektu. Zájem zapojit už projevila také Základní škola Okružní v Bruntále, kterou jsem jako žákyně navštěvovala. Také moje škola se přidá poskytnutím techniky do projektu," uvedla Jana Šprtelová.

Zapojit se do projektu může každý. Pokud třeba právě vy máte doma starší IT techniku můžete ji nabídnout a darovat prostřednictvím www.pocitacedetem.cz. Pomoci můžete případně také finančním darem.

Finalistky Miss ČR v tradiční uniformě Bílá armáda.
Nejhezčí z nejhezčích. Finalistky Miss České republiky ukázaly vše, co mohly

Co se týče příprav na velké finále soutěže Miss České republiky, už má Jana Šprtelová za sebou několik soustředění v rámci kterých absolvovala profesionální focení šatů od předních českých i zahraničních návrhářů a natáčení medailonků. V rámci soustředění bude ještě absolvovat několik kurzů zaměřených na seberozvoj, styling a komunikaci. Také ji čekají různé výzvy, které bude možné sledovat na sociálních sítích. Její první sportovní challenge byla spojena s oficiálním trenérem Miss České republiky Lukášem Kverkou.