Na krnovském gymnáziu a na Střední škole dopravy a cestovního ruchu v Krnově roste napětí. Žáci obou škol se totiž horečně připravují na to, aby předvedli svůj herecký um a osobní šarm na závěrečném klání Majálesu 2010 pořádaném na krnovském Hlavním náměstí.

Městské kolo Majálesu 2010 proběhne už dnes. Akce začíná ve 14 hodin na Hlavním náměstí. Souboj o titul krále a královny a samozřejmě o lákavé ceny mezi sebou svedou studenti výše jmenovaných škol, kteří zvítězili ve školních kolech.

Kulturní vložky mezi jednotlivými vystoupeními soutěžících budou zajišťovat žáci Základní školy Žižkova s jejich pěveckým vystoupením a tanečníci ze Střediska volného času Méďa, kteří předvedou některé ze svých soutěžních skladeb.

Po vyhlášení vítězů nově korunovaný král s královnou nastoupí do kočáru taženého koňským spřežením, aby si v čele majálesového průvodu vychutnali spanilou jízdu vítězů kolem celého náměstí. Průvod pak skončí opět u pódia.

„Jménem odvážných studentů, organizátorů a sponzorů Majálesu 2010 bych ráda pozvala všechny občany Krnova, aby se přišli podívat na akci, o které si mnozí pamětníci mysleli, že již zapadala prachem. Všichni jsou též zváni do majálesového průvodu pořádaného na počest nově zvolené královské dvojice,“ řekla psycholožka gymnázia Pavlína Němcová.

Akce se bude konat za každého počasí

Průvod bude zároveň rejem masek, takže i diváci mohou obléct kostýmy svých filmových hrdinů a stát se tak aktivními účastníky těchto radovánek. „Akce se koná za každého počasí, nicméně všichni doufáme, že mračna budou milosrdná a nebudou diváky a soutěžící zkrápět deštěm,“ vyslovili své přání ostatní organizátoři akce.

Majálesové řádění pak vyvrcholí koncertem čtyř kapel v krnovském klubu Kofola. Hrát a tančit se začne v 17. hodin. Na „Majálfestu“ jak plánovanému koncertu všichni přezdívají, zahrají opavské kapely Come and Play, Kolo kolo mlýnský a Ghostface a krnovská kapela Alchemy. Vstupné činí 30 korun. Vstupenky lze zakoupit v Městském informačním centru nebo na Gymnáziu v Krnově.

Lukáš Kuba