Krnovské kino festivalem KRRR! připomíná kouzlo klasické projekce z filmových pásů, a to z těch největších, které se kdy používaly. Návštěvníci z České republiky i ze zahraničí si tak mohou vychutnat analogové archivní kopie (někdy pravda poněkud poznamenané zubem času) a zhlédnout na filmovém plátně tituly, které často ani nebyly u nás uváděny.

Letos nás čekají čtyři české premiéry. Petra Manczalová, ředitelka Městského informačního a kulturního střediska Krnov uvedla:

„Letos si připomínáme 50 let od první sedmdesátimilimetrové projekce v Krnově.“ Byla to divná doba, když se v Krnově poprvé rozběhly promítačky na 70mm film. Končila svoboda let šedesátých a začínala normalizace. Také program krnovských kin byl zaměřen na podporu „konsolidačního procesu“.

Fotogalerie: Krnovský festival filmových sedmdesátek Krrr!

Například v roce 1970 bylo v Krnově přehráno 235 filmů. Z toho 63 československých, 40 sovětských a 42 ze socialistických zemí. Celostátní průměr návštěvnosti na jedno představení je 126. V okrese Bruntál chodí průměrně 96 diváků. Krnovské kino Mír se může pochlubit návštěvností 185 diváků na jeden film a Národní kino 177. Vedení kina uspořádalo Filmový festival sovětského filmu v rámci oslav Měsíce československo--sovětského přátelství. Přímo v kině mohli návštěvníci obdivovat výstavku Lenin ve fotografii a Sovětská kniha.

V kině Mír bylo odehráno celkem 147 představení 70mm filmů, a to s celkovou návštěvností 2597 diváků.