Děj filmu se odehrává na Slovácku, takže štáb režiséra Pavla Göbla strávil většinu natáčecích dní v okolí Uherského Brodu. Do filmu ale potřeboval záběry z přehrady a k tomu se ideálně nabízela právě Slezská Harta.

Filmaři zde točili v září 2019 ve spolupráci s Vodní záchrannou službou Bruntál – Slezská Harta. „Spolupráce s herci a celým štábem byla velmi příjemná a samotné natáčení bylo velmi profesionální. Věříme, že film přispěje k propagaci našeho regionu,“ doufá Milan Střelec, předseda Vodní záchranné služby Bruntál – Slezská Harta.

Závěr letošní sezony bruntálských vodních záchranářů byl výjimečný, zajišťovali bezpečnostní servis filmařům, kteří točili na Slezské Hartě záběry pro film Tichý nepřítel. Na Hartě natáčeli herci Klára Issová, Bolek Polívka, Pavel Řezníček a Jozef Polievk
Konec sezony vodních záchranářů: natáčení s filmaři

Bruntálští záchranáři poskytli filmařům svou základnu na Hartě, dvě mola a během natáčení spolu se svými kolegy z jednotky dobrovolných hasičů ze Dvorců zajišťovali bezpečnostní servis filmovému štábu, herce a techniku dopravovali na člunech a asistovali při natáčení na vodě. Na Hartě točili herci Klára Issová, Bolek Polívka, Pavel Řezníček a Jozef Polievka.Diváci uvidí záběry pořízené na břehu u Meziny a letecké záběry z dronu na přehradu a kostel v bývalém Karlově.

Film mohou vidět diváci v bruntálském kině ve čtvrtek 10. a v pátek 11. června.