Příběh konfliktu otce a syna na pozadí road movie se natáčel také na Krnovsku. Přímo v Krnově si filmaři vybrali lokalitu "Bronx", jak se říká oblasti vybydlených domů v ulicích Alšova, Mánesova a Vrchlického.

„Natáčíme tady scénu, kdy se potulná herecká rodina vrací z Itálie domů k dědovi. Táta jim slíbil, že se usadí. Pak ale zjistí, že děda je na smrtelné posteli, a pořádné road movie jim teprve začíná. Dívám se na ten příběh očima kluka, který nemluví. Hlavním hybatelem děje je táta, ale ve druhé části důležitá rozhodnutí mnohem víc ovlivňuje kluk. S těmito dvěma postavami se může divák ztotožnit na cestě stylizovaným poetickým světem,“ prozradil Tomáš Klein během filmování v Krnově.

Režisér Tomáš Klein natáčí v Krnově klíčové scény s Táňou Dykovou (Vilhelmovou) a Davidem Prachařem. Film Citlivý člověk vzniká podle stejnojmenné knihy Jáchyma Topola. 11. dubna 2022
Zpívající Prachař, strhaná Dyková, Lábus, Schmitzer... Krnov obsadili filmaři

Citlivý člověk je adaptací stejnojmenné knihy spisovatele Jáchyma Topola, který s filmaři konzultoval několik verzí scénáře. Dával sice filmařům cenné rady, ale jinak ponechal filmovému zpracování absolutní svobodu.

„V knížce i ve filmu je slovo citlivý myšleno ironicky i vážně současně. U hlavního protagonisty je citlivost už řádně opotřebovaná. Postupně ji v sobě zase nachází skrze svého syna,“ doplnil Tomáš Klein s tím, že ambicí tvůrců je nabídnout silný autorský film, který diváka konfrontuje s těžkými tématy dnešní doby, ale zároveň mu skrze svou stylizaci, energii a živelnost nabídne východisko.

Oficiální trailer k filmu Citlivý člověk:

Zdroj: Youtube

"Je to film, který diváka třeba inspiruje k tomu, aby opustil komfortní zónu a dobrodružství a nejistotu vnímal jako příležitost, která ho může posílit,“ říká o svém celovečerním debutu Tomáš Klein. V hlavních rolích se objeví David Prachař, Tatiana Dyková Vilhelmová, Jiří Schmitzer, Vladimír Javorský, Jiří Lábus a Jaroslav Cuhra.

Pro Davida Prachaře bylo natáčení v Krnově oživením dětských vzpomínek, protože jeho babička bydlela v Bruntále a díky ní sem často jezdíval.

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech si budou moci fanoušci film vychutnat od 2. do 5. července.