Landscape se věnuje veřejnému prostoru ve městech již devět let, a letos poprvé je jeho hostitelem Krnov. V pátek 11. června od 15 hodin festival zahájí koncert na krnovském náměstí. Festival potrvá až do konce září.

Krnov se prostřednictvím festivalu bude věnovat historickému centru, areálu sportovišť, okolí řek Opavy a Opavice, Sídlišti pod Cvilínem i samotnému Cvilínu.

První postcovidová výstava v Úvalně na Rychtě  stojí za návštěvu. Malíř Tibor Červeňák je umělec světového věhlasu.
Slavný malíř žil v dětském domově. V Krnově potkal svůj osud - mistra s velkým M

Návštěvníky festivalu čekají umělecké instalace a architektonické intervence například Jana Tyrpekla, studia Archwerk, Patrika Hábla, Veroniky Richterové, Ateliéru 38, Martina Zeta, Ladislava Plíhala, U/U architektů, Jakuba Rajnocha, Tomáše Tepera, Petra Valera nebo Petra Bulavy.

„Vystoupí kapely Květy a Circus Problem a se svou slam poetry Anna Beata Háblová. Součástí budou také vernisáže výstav, komentované prohlídky nebo prezentace budoucí podoby náměstí spojená s veřejnou debatou s autory tohoto projektu, atelierem 111 architekti,“ uvádí koordinátor festivalu Jakub Hepp.

Celý doprovodný program bude zdarma. Zahájení festivalu doprovází sochařské sympozium zaměřené na park u autobusového nádraží, landartový workshop studentů krajinářské architektury z České zemědělské univerzity na Cvilíně a architektonický workshop studentů z Fakulty architektury VUT a studia Archwerk na krnovském náměstí.

Návštěvníci očkovacího centra v Břidličné dostávají na památku respirátor se jménem senátora Ladislava Václavce.
Trochu víc informací než potřebuji

V rámci podzimního programu proběhne Letní škola architektury studentů z Fakulty architektury VUT, debata městských architektů a soutěž mladých zahradníků s názvem Lipová ratolest.

Součástí projektu je také několik výstav. Například výstava o akci a experimentu v české architektuře bude umístěna v putovním výstavním pavilonu na krnovském náměstí. Tématu udržitelnosti a severským vzorům se věnuje prezentace Nordic Sustainable Cities, skateboardingu jako součásti veřejného prostoru zase výstava Landskate.

Dění na české scéně představí výstava Veřejný prostor CZ. Landscape festival se rodil v letech 2013 a 2014 v Praze. Již se konal se již také v Opavě, Ostravě a Plzni. Teď přišla řada také na Krnov.