Projekt Jak šmakuje Moravskoslezsko je zaměřen na podporu gastroturistiky v Moravskoslezském kraji. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je oživit staré speciality, které si zaslouží návrat na jídelní lístky místních restaurací a pomohou oživit slávu gastronomie zdejšího regionu.

Každoročně je pro veřejnost připravena kulinářská soutěž, do níž mohou zájemci zaslat recepty na pokrmy, jež představují typická jídla pro oblast Moravskoslezského kraje. Vyhodnocení letošní soutěže proběhne na gastrofestivalu v Bruntále.

Návštěvníci se mohou těšit na kuchařskou a barmanskou show, ochutnávky moravskoslezských specialit, ochutnávky originálních piv z minipivovarů a také  bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti. Akci moderuje Ivan Vodochodský, známý kuchař z televizní obrazovky.

Velkým lákadlem je jistě koncert skupiny Charlie Straight, děti určitě potěší mim Michal Nesvadba či třeba historický kolotoč. A je toho mnohem víc, co jistě zaujme velké i malé návštěvníky. Další informace najdete na www.msregion.cz.

Naše redakce vyhlašuje soutěž o lístky na gastrofestival. Stačí jen zodpovědět následující otázku: Kolikátý ročník festivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko se letos koná? Správné odpovědi společně se svým telefonním číslem a celým jménem zasílejte do středy 25. září do 12 hodin na e-mail: radek.hlavjenka@denik.cz nebo SMSkou na telefon 724 474 837.