Naštěstí to odneslo jen naražené koleno, ale strach z pádu a úrazu pocítili všichni v kostele. Kněz Pavel Zachrla apeloval, aby se farníci na zpáteční cestě drželi jen posypaných chodníků a nechodili obvyklou zkratkou po schodech. Ujistil seniory, kteří přišli pěšky, že zpátky je sousedé rozvezou auty. Silnice ke kostelu byla posypaná štěrkem a bezpečná, ale jinak náledí číhalo na každém kroku.

Před začátkem bohoslužby farníci s panem farářem probírali nejen ledovku, ale také nového prezidenta. V Holčovicích Petr Pavel dostal od voličů pouhých 26 % hlasů. Kněz Pavel Zachrla cítil, že tak mimořádnou událost, jako je zvolení nového prezidenta, by měl prodiskutovat s farníky, přestože jinak politika do kostela nepatří.

Koncert na Uhlířském vrchu oslavil titul "Alej roku".  Lípy se obalily ledem a jako hudební nástroje zvonily ve větru. 27. ledna 2023
VIDEO: Mýtický koncert na Uhlířském vrchu v Bruntále. Slavila se Alej roku

„V Holčovicích stejně jako ve většině měst a obcí našeho okresu dostal nejvíc hlasů jiný kandidát. Víte ale kde Petr Pavel vyhrál? Kousek dotud, v Ludvíkově. Vy to určitě sledujete, protože je to pro náš český národ velmi důležitý historický okamžik. Mě třeba přišlo zajímavé, že francouzský prezident Macron při gratulaci řekl Petru Pavlovi: u nás jste vítán.

"Dohledal jsem si k tomu jak Petr Pavel zachránil francouzské vojáky v Afganistanu. Očekávám, že v zahraničí bude mít velkou vážnost prezident, který zachránil životy desítek francouzských vojáků,“ řekl Pavel Zachrla farníkům s tím, že podle jeho názoru budeme mít dobrého prezidenta.

Pražské Jezulátko a zpívání koled v polském kostele v Opawici nedaleko Krnova 22. ledna 2023.
Poslední zpívání koled Poláků a Čechů v Opawici

Po bohoslužbě čekal farníky obvyklý úkol, který se v kostelech odehrává koncem ledna. Podle dávných tradic se nazdobené vánoční stromečky a betlémy nechávají v kostelech maximálně do Hromnic, neboli do 2. února. Společné odstrojení stromečků, odklizení adventního věnce a přenesení betléma do krabic zakončilo posezení u kafíčka a koblížků v sakristii.